| sorina18 a întrebat:

Deci oricat as incerca si orice as face tot nu reusesc sa il uitsad.A ramas in inima meacrying.A fost primul meu prieten,am fost impreuna,primul la care am invatat atatea lucruri frumoase,la care am atatea amintiri si clipe frumoase pe care nu o sa le pot uita niciodatasad.Am mai aflat si de la el ca numai simte nimic pentru mine cand am incercat sa ii spun sa ne impacamsad.Il vad zilnic,sta langa blocul meu,am incercat sa il evit,sa ma prefac ca nu il cunosc,sa il tratez cu indiferenta,sa o acolesc locurile doar ca sa nu il mai vad,dar degeabasad.Mi se face dor de el daca nu il vad si imi este greusad.
Ce sa mai fac ca sa reusesc sa il uit? simt ca numai pot, ca numai am putere sa merg mai departesad

9 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna happySpun unii ca de fiecare data cand ne indragostim, ni se pare ca e prima data si ca este pentru totdeauna. Si totusi, multe iubiri se sting la fel de repede precum apar.

Il vei uita cu adevarat pe "fostul" daca vei incepe sa-l vezi intr-o noua lumina, dezgolit de toate calitatile care te-au facut sa tii la el. Se numeste vizualizare creativa - imaginarea unor scene pe care ti le doresti sa se intample. Inchide ochii si aminteste-ti imagini negative din relatia voastra.Cu ochii mintii tale (si numai in mintea ta), fa-l sa mearga ca un condamnat legat la ochi catre sentinta care il asteapta. Acestea ar trebui sa te ajute sa te debarasezi de toata energia negativa pe care ai acumulat-o si de toate sentimentele care iti otravesc sufletul.

Sfarsitul unei relatii de dragoste se dovedeste a fi un moment extraordinar pentru a invata multe lucruri despre tine insati. Uita-te la calitatile tale. De exemplu, capacitatea de a te situa exact in momentul de ruptura cu cineva. Analizeaza minusurile situatiei - probabil ai avut prea multa incredere intr-o persoana care nu a meritat-o. Linia principala de urmat: analizeaza ce a fost bine si ce a fost rau in fosta ta relatie. Te va ajuta sa-ti fauresti o noua relatie cu mult mai puternica. happy

Viata merita traita, asa cum e ea, cu bune, cu rele; merita sa te bucuri de fiecare zambet, de fiecare lacrima, de tot ce tine de vita ta de zi cu zi! Doar asa poti spune ca n-ai trait in zadar.
Fericirea nu se primeste in dar, fericirea e o decizie.
Daca pana acum n-ati stiut sa iubiti cu adevarat, invatati. Niciodata nu e prea tarziu pentru asta.winking
Uita-l pentru totdeauna si sarbatoreste noua formula imbunatatita: "Nu-mi doresc nimic mai mult decat sa nu mai am de-a face cu extraordinarul barbat care esti tu".

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Aoleu frate zici ca parca s-au terminat baietii de te smiorcai atata.Nici sora mea nu se plange atata, dupa o relatie de 2 ani si tu la 7 luni deja nu mai ai putere sa mergi mai departe?
Ai 18 ani(cel putin asa scrie la profil) ce naiba.Mai esti copil?!
Si ce daca a fost primul? Crezi ca esti singura care a suferit vreodata? A trecut deja 1 luna de cand te-ai despartit de el si tu tot pomenesti de el.Pai cum vrei sa-l uiti daca ii bocesti numele mereu?
El nu te mai iubeste si punct. Obisnuieste-te cu ideea ca nu mai te doreste.

| madyddd a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

rolling on the floor) Ce "dur" esti!
"El nu te mai iubeste si punct. Obisnuieste-te cu ideea ca nu mai te doreste. " sad Biata fata, ai facut-o mai tare sa sufere...sadsad

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru madyddd):

Vaii...Am vrut so aduc la realitatesad.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

HA?! Romaneste vorbeste pleasebig grin

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna.stiu cum e.Si eu trec prin ceva asemanator..imi e greu sa nu ma gandesc la el majoritatea timpului si desi am tot incercat mi-e greu sa il uit.Da, e adv ca nu s-au terminat baietii dar daca a fost primul e mai greu sa il uiti. poate ai vrea sa va impacati si sa fie totul ca inainte dar nu se mai poate. sad
Incearca sa iesi cu prietenii si sa incerci sa-l uiti.Stiu ca e greu, mai ales ca il vezi mereu dar nu ai alta solutie. Daca vrei sa vorbesti depre asta iti dau id meu si vb. happy Bafta

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Te inteleg perfect! Lasa timpul sa-ti vindece ranile! Nicio iubire nu e fara putin suferinta...si ajungi sa urasti ca iubeti pe cineva, sa te intrebe si sa nu stii ce sa-i raspunzi sa nu stii ce sa simti...si drumul e plin de ura si putina bucurie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal dar cu timpul v-a trece, cine a fost de vina ca v-ati despartit?

| mada1820 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceiasi situatie dar trebuie sa te imaci cu ideea ca el nu mai poate fi alt tau niciodata chiar daca este foarte greu.Stiu foarte bine ce simti, este destul de groaznic sa iubesti si sa nu fi iubita. Dar nu putem forta pe nimeni sa ne iubeasca. Incearca sa te gandesti la alte lucruri. Este destul de greu dar o sa treaca. Ai grija de tine!