| Lovξ a întrebat:

Am facut un avort prin la inceputul lui iulie, au fost complicatii, asta a due la avort, sarcina era de 7 săptămâni. Țin sa Menționez ca nu mi-a venit menstruația nici pana azi, îmi este foarte frica, sa merg la doctor îmi e frica...au început sa ma doară puțin ovarele, in special cel de pe care am rămas însărcinată..este normal sa întârzie menstruația atâta timp? Chiar îmi este foarte teama.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Sange ar fi trebuit sa iti curga cand ti-a facut avortul.Adica iti vine ciclul imediat ce ai facut avortul si de acolo medicul iti prescrie niste anticonceptionale pe mai departe care trebuie sa le iei. Daca ai dureri si menstruatia nu a venit deloc mergi la medic cu toata frica sa iti faca un control. Spune-i ca ai facut un avort si spune-i simptomele tale poate se rezolva din pastile si nu e ceva grav

1 răspuns:
| adytzoi a răspuns:

Mergi la medic. Mai mult de atat nu-ti poate spune nimeni de aici.