| Lovξ a întrebat:

Am facut un avort prin la inceputul lui iulie, au fost complicatii, asta a due la avort, sarcina era de 7 săptămâni. Țin sa Menționez ca nu mi-a venit menstruația nici pana azi, îmi este foarte frica, sa merg la doctor îmi e frica...au început sa ma doară puțin ovarele, in special cel de pe care am rămas însărcinată..este normal sa întârzie menstruația atâta timp? Chiar îmi este foarte teama!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima menstruatie de dupa o intrerupere voluntara de sarcina se poate produce dupa trecerea a 6-8 saptamani. Lungimea ca numar de zile/ca perioada de timp poate sa difere foarte mult fiindca acest lucru depinde de obicei de tipul, de metoda de avortare practicata astfel ca in cazul in care avortarea s-a produs prin chiuretare, perioada dintre avort si menstruatie poate depasi chiar si 2 luni. Este indicat sa discuti cu medicul care ti-a efectuat avortarea fiindca el este in masura sa-ti ofere informatia si raspunsul precis, corect. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor. Nimeni nu iti poate spune ce ai fara un consult fizic. Pe nevazute nici macar un doctor nu iti poate da un diagnostic. Nu are de ce sa iti fie frica, iar daca este ceva grav, cu cat amani mai mult, cu atat exista sanse ca problema sa se agraveze.

| alin131 a răspuns:

Buna, stiu ca doare, dar vreau sa te intreb ceva.

Regreti ce ai facut?

| Lovξ explică (pentru alin131):

Buna, te rog sa citești întrebarea din nou și îți vei da singur un răspuns.

| alin131 a răspuns (pentru Lovξ):

Iarta-ma.