| Em1y a întrebat:

Am fost cu fata asta cam de 7 luni cred. Aveam planuri serioase, iar ea părea cam la fel, totul bun, chiar ea fiind mereu cea care era mai geloasa și posesiva. Cat am stat în tara 4 5 luni a fost totul de vis. Deja ne cunoșteam părinții chiar din prima luna, stăteam împreună, deci era cam din familie deja, iar eu la fel cu părinții ei. După ce am plecat în Anglia cam după o luna a început sa devina din ce în ce mai rece. Parca eram doi străini. Ea se angajase la profi în tara când am plecat eu și voia sa devina șef de tura cica, iar șeful ei cica o ajuta din plin, ia fiind aia privilegiata ca vezi doamne ea nu pune mana pe matură. Eu na. Eram pasiv, am zis ca ea chiar vrea ceva mai mult pe plan profesional, am lasat-o asa. După care acum 1 saptamana îmi da un mesaj acesta fiind deznodământul. Atâta vrăjeală pe ea, eu eram conștient ca ma minte și ceva nu e bine de vreo luna. La 2 zile de când mi-a dat mesajul deja comentarii la adresa ăluia cu de alea I love you etc. Am fost si sunt foarte dezamăgit. Suflet am pus, dar is învățat din trecut ca nu merita sa te autodistrugi și îmi e mai ușor sa trec peste. Ce sa zic? Ei deja is împreună doar ca ea nu postează nimic încă pe Facebook. Eu încă îs în Londra și i-am zis ca nu se poate asa ceva pana nu o vad și îmi zice de fata nu printr-un mesaj. Ea mi-a zis ca nu are rost și poate asa este. Doar un exemplu, a precizat de vreo 5 ori ca trebuie sa plătească taxa de la facultate si a început sa își învinovățeasca părinții pentru asta, acesta în gândul meu acum fiind un apropo subtil sa o ajut eu, dar nu merge cu mine, deși părinții mei îs destul de bogați, am plecat de la o camera în care stăteam 6 și știu ce înseamnă să fii și sărac. Am să-i respect decizia, desi tot am remușcări pe alocuri pentru ca nu e corect ce se întâmplă și faptul ca nu are respect de sine de accepta orice ceai sau orice de la oricine ce e gratis. Vreau o părere de a voastră cine a mai trecut prin asa ceva. Seara frumoasa dragi membri TPU.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu a fost sa fie. Ea a preferat banii si pozitia ( desi nu stiu ce naiba bani si pozitie are un angajat in profi) dar in capul ei probabil a castigat ceva pentru ca a cucerit un sef. E limitata si pune pret pe lucruri imbecile. E fara coloana vertebrala pentru ca nu a avut curaj sa te sune macar. A preferat sa te tina de fraier pana cand i s-a concretizat cu ala. Si tu stai ca un fraierica si suspini ca e ea frumoasa... da-ti doua palme si nu te mai uita nici la Facebook-ul lui, nici al ei.

| Em1y explică (pentru sofisis):

Asta am sa fac, mare dreptate ai, mersi de sfat man

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viata merge inainte. Ai timp sa mai fi dezamagit,nu o sa fie prima care te va dezamagi,mai mereu vei fi dezamagit,eu unu nu cred in sinceritate din partea unui om, omul este o fiinta emotionala, haotica, nu stim nici noi de ce suntem in stare, acum sufera si invata

| Freya1 a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva dar fara supărare nu stiu ce așteptări aveai...
E fata tânăra si daca nu era șeful ei oricum poate era altul. Aveati 4, 5 luni impreuna nu zeci de ani si copii mici iar tu ai plecat in strainatate pentru binele tau nu al vostru ca nu erați luati sau de câțiva ani impreuna asa ca fata să gandit la binele ei.Nu este corect poate ce a facut, pentru ca nu e frumos si bine sa înșeli dar asa bine te putea si lasa cum a si facut-o de altfel si aia e.
Ala e mai aproape e langa ea, si-a facut o carieră în țară unde ea poate se simte mai comod, o lua la el, o ajuta in cariera si poate o si iubeste sau cine stie.Sa gandit ca tu esti plecat, pe ea nu o iei cu tine, de văzut nu va vedeti numa la cel puțin câteva luni si ea poate avea nevoie de cineva acolo.Acuma aia e, ce părere sa ai? A vrut altceva si altceva a ales.

| eckblume a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva, dar cunosc cazuri. Indiferent de problemele financiare, sa inseli sau sa cauti doar interes nu e de scuzat. Din ce ai descris aceasta fata e putin materialista, egoista si nu pune mare pret pe sentimente. Din moment ce s-a despartit de tine printr-un mesaj e mai bine sa nu mai vorbesti cu ea. Poate a avut mai multe probleme, griji..nu poti sti exact ce e in mintea unui om -> adica sa fi avut un motiv serios sa se comporte astfel.
Viata merge inainte. Ai timp sa iti gasesti o fata sincera care sa iti pretuiasca sentimentele.

| Em1y explică (pentru eckblume):

Cel mai probabil, a fost o experienta care m-a apropiat enorm de familie, eu fiind foarte distant de ei, iar acum vorbim absolut orice. Desi m-a înșelat măcar s-a gândit totuși la.suferinta mea pe viitor și mi-a zis din timp. Probabil când voi vorbi cu următoarea fata îmi va trece, dar problema e ca lumea asta e nedreapta pentru ca eu is fidel și iubesc cerea ce am langa mine, iar ea nu a fost la fel. Asta ma enervează pe mine...

| OrdanKarris a răspuns:

Prostituatele se vand pe bani, curbele se vand pe atentie. Pentru prietena ta nu conteaza ca a primit atentia ta sau ulterior atentia sefului ei, conteaza ca a primit atentie. Cand tu ai plecat in Anglia, nu a mai avut cine sa-i dea atentie si s-a reprofilat. Pentru a insela, trebuie doua componente: trebuie tentatia (seful ei care a incercat) si consimtamantul (prietena ta care a acceptat avansurile si a ridicat coada) Pentru prietena ta este mai importanta atentia care o primeste, nu conteaza de unde, decat notiunea de relatie serioasa. Greseala ta a fost ca ai investit in relatie serioasa. Asta sa-ti fie invatatura pe viitor. In fata ta a ridicat coada suficient cat sa-ti trezeasca interesul si sa-ti bata apropoul sa-i platesti facultatea, apoi oricum te-ar fi parasit pentru ca si-ar fi atins scopul si nu ar mai avea nevoie de tine. Tu acum ai remuscari pentru o curba ieftina. Ar trebui sa sari in sus de bucurie ca ai scapat de o lepra. Acum e problema sefului ei si va pati si ala la fel, iar daca pune botul ii va plati si datoriile. Asta e norocul tau. Bucura-te ca ai scapat de o lipitoare si o materialista care se vinde pe atentie. Si nu te mai implica in chestii serioase. Rezuma-te la relatii pasagere si atat. Fara implicare. Bafta!

| RAY a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ai si tu dreptate, la ce fete sunt in ziua de azi relatile pasagere sunt cele mai sigure

| Em1y explică (pentru OrdanKarris):

Pe o parte ma bucur ca m-a lăsat. Sincer sa fiu i am plătit decât o masa la restaurant, cadouri mi-a luat și ea destul de valoroase de Crăciun și eu la fel ei, dar nu ceva sa depășească 300 lei din partea amândurora. Asta îmi e ciuda ca nu a dat dovada de a fi o fata materialista, poate ala cu care e acum ii oferă multe și ea profita la maxim de el. E frumoasa ce sa zic, azi tocmai a postat el la story pe Facebook o poza cu ei și iar m-am enervat, desi is conștient ca nu merită. Tot ma apaasa pe inima chestiile astea. Eu stau și ma gândesc la varianta ca eu nu i-am oferit veci amin bani sau alte comodității pentru ca nu ma lasa orgoliul. Suntem doi, împărțim și facem totul în doi. Sa vedem ce va fi în timp, dar eu cred ca ea când o sa găsească ceva mai bun îl lasă și pe asta cu tot cu profi lui.

| IoanWild a răspuns:

Fratioru. Axeazate pe propria persoana. Daca are pe alt cineva tu mergi mai departe. Nu o mai bantui pe retelele de socializare. Acum nu v-a trebui sa-ti mai faci griji pentru ea. Tu mergi mai departe cu viata ta. Acum nu mai ai nicio obligatie fata de ea. Daca ea te-a tradat este strict vina si problema ei. Daca s-a pierdut legatura e clar. Ea s-a racit pentru ca deja si-a gasit pe alt cineva. Mergi mai departe. Viata asta iti poate oferi ceva mai frumos si de durata. Nu are rost sa ii faci jocu ei copilaresc, cu mesaje si alte vrajeli. Te-ai dus cu ala du-te la ala sa-ti dea ce vrei. Pentru ea nu mai existi din momentul in care te-a tradat. Si in astfel de persoane nu poti avea incredere. Gasesti tu una mai cu mintile in cap si de casa. Bafta!

| Em1y explică (pentru IoanWild):

Asa este. Nu i-am mai dat mesaj nici ea mie, dar ma mai uit pe profilul ăluia din când în când pe Facebook și deja apar comentarii de ai ei, ador la fiecare poza postare, pe când pe Facebook ei de 2 saptamani nu a mai postat nimic, desi ea postează măcar odată la 3 4 zile. Nu vrea sa se afișeze cu ala public ma gândesc ca s-ar face de ras fata de tot satul dacă ar vedea-o, plus ca eu cred ca ea se folosește de ala să-și îndeplinească scopul ca mai apoi sa caute ceva mai bun. Vreau sa afirm ca e foarte frumoasa, iar orice băiat când se uita la ea ar zice, vai ce i-as face. E actrița bună și mereu ii se fac favoruri, lucru care l-am observat mai mereu când eram cu ea. Sper ca va fi bine, nu e un capat de țară, desi eu tot cred ca ea se va întoarce la mine și nu știu dacă sa o accept sa i-o trag bine și sa o scot din apartament goala ca asta merită.

| IoanWild a răspuns (pentru Em1y):

Suna bine ultima fraza bro. Daca are numarul tau te cauta ea. Nu are rost sa te stresezi cu mizeria aia de Facebook. Stai relaxat iti vezi in continuare de viata. Mai cunosti si tu vreo fata pe acolo. Daca e de la sat si are tenta asta. Poate sa faca mai multe. Te invarte pe degete si pe tine si pe toti astia de ii pacaleste. Sanatate!