| SuntFataInPlm a întrebat:

Am gasit baiatul de care-mi place pe fb, am mai zis, si pana la urma acum o saptamana l-am adaugat, si acum cateva zile a acceptat, si la scoala ma uitam la el, am incercat sa ii arat ca-l plac desi sunt foarte timida. Acum nu am curaj sa-i scriu, nu am curaj. Deloc. Ma subestimez. Si acum intrebarea e, daca ma placea nu imi scriia el? Doar am facut eu cateva pasii spre el, el nimic. doar se uita la mine dar asta nu inseamna nimic...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cele prezentate se pare ca nu este nici macar interesat de tine. In mod normal intro astfel de situatie trebuia sa-ti dea macar un simplu mesaj ca raspuns. Sau poate ca nu ai fost tu suficient de convingatoare, si ai mai putea incerca inca o data sa-l faci sa priceapa ca iti placede el. Succes.

| SuntFataInPlm explică (pentru corbulalbrosu):

Nu i.am scris nimic, ce nu ai inteles din ce am intrebat eu? doar l-am adaugat pe fb

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Ai zis asa :..."l-am adaugat, si acum cateva zile A ACCEPTAT, si la scoala ma uitam la el, am incercat sa ii arat ca-l plac desi sunt foarte timida." Ce intelegi tu sau ce ai vrut sa spui/sa ne transmiti prin acel acceptat (subliniat de mine in citat). In raspunsul ce ti-l-am dat eu ti-am raspuns la dilema ta exprimata in :"Si acum intrebarea e, daca ma placea nu imi scriia el? Doar am facut eu cateva pasii spre el, el nimic." Prin raspunsul meu eu ti-am lasat sa intelegi ca deocamdata este dezinteresat de persoana ta deoarece tu ai facut primii pasi spre el, el nimic cumte-ai si exprimat. Concluzia ce se poate trage se poate rezuma la : 1. ca nu te place 2. nu a inteles ce doresti 3. nu ai fost suficient de explcita/convingatoare in gesturile tale. Consider ca ai mai putea incerca, doar cel care se lupta poate castiga. Succes.

| SuntFataInPlm explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Cu multa placere. Daca te-a satisfacut raspunsul multumirea este a mea >big grin

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Mno, probabil nu te place.sad

| Bogdan6969 a răspuns:

Pai probabil ca o fi si el timid la varsta lui, nu crezi?