| user11080601008 a întrebat:

Am mai multe intrebari despre prima mea relatie:
1. daca m-a rugat in repetate randuri sa întrețin relatii s3xuale cu el si intr-un fel se supara daca nu o faceam eu fiind virgina si am facut la insistentele lui, iar cand am fost nesigura atunci cand a introdus si am zis sa se dea de pe mine iar el inca s-a împins de 1-2 ori se pune ca abuz sexual sau viol?
2. daca se tot impaca, cu mine apoi spunea ca ma iubeste si doar nu se simte bine dar flirta cu alte fete si era impreuna cu ele apoi spunea ca nu stie de ce face asa si ma voia mai mult doar cand mergeam la el acasa, apoi a 2a zi isi facea alta relatie inseamna ca isi bătea joc de mine sau se explica altfel?
3. de ce a facut asa? La inceput credeam ca ma iubeste si mi-o spunea in repetate randuri apoi dupa cateva luni am aflat de la altii cu dovezi gen screen uri si conversații ce facea el de fapt (cu referire la întrebarea 2)

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

1. Cand tu ai spus "stop" el trebuia sa se opreasca imediat, fix in secunda aia!
2. Isi bate joc de tine!
3. A facut asta pentru ca e o canalie, care nu stie ce inseamna respectul fata de o femeie si te-a folosit doar ca pe un "obiect sexual".

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Nu se pune, căci ai acceptat.
2. Se explică că se comportă ca un animal mascul.
3.la inceput credeam ca ma iubeste. Și mai credeai că dacă te iubește, el este proprietatea ta personală, ca un cățeluș de porțelan, pe care după ce îl pui pe dulap, unde-l pui, acolo șade.
Așa credeai tu că este iubirea.

| user11080601008 explică (pentru sadrian46):

Eram impreuna de aproape 5 luni si ne cunosteam din generala plus inca suntem vecinilaughing si ieșeam des deci era iubire cel putin din partea mea

| sofisis a răspuns:

Orice gest care te face sa te simti abuzata in orice fel...e abuz. Indiferent ca a bagat 1 data sau de 10. Si insistentele astea ale lui sunt tot o forma de abuz.
Isi cam bate joc de tine din pacate

| Goete a răspuns:

1. Abuz sexual clar. Din partea ta. Adica uite pasarica, nu e pasarica Adica s-a impins de 1-2 ori si s-a oprit. Nici o masina nu o poti opri intr-un centimetru, omul s-a oprit si nici tu nu stii daca ¨s-a impins¨ o data sau de doua ori dupa ce i-ai spus - gandeste-te ca vorbesti de o secunda, timp in care el a trebuit sa isi opreasca instinctele pentru a realiza noua ta decizie
2. omul isi traieste viata si poate obtine de la altele ceea ce nu de la tine
3. Poate la inceput te iubea

| user11080601008 explică (pentru Goete):

I-am zis inainte sa începem ca sunt nesigura si am vrut sa o lasam pe alta data eu la acel moment fiind 100% virgina si el pur si simplu s-a împins in mine.

| Goete a răspuns (pentru user11080601008):

Si acum cat la suta esti virgina?

| user11080601008 explică (pentru Goete):

Ma refeream ca nu am facut absolut nimic la "modul" ala pana atunci, nu era vorba de procentaj in sine. era doar o simpla întrebare din cauza faptului ca unele persoane ar considera asta abuz sexual sau chiar viol, iar altii nu, am vrut o opinie si am incercat sa explic cat de okay a fost posibil tho

| Goete a răspuns (pentru user11080601008):

Daca tu consideri ca te-a violat, fa o plangere penala la Politie.

| Konstantinos99 a răspuns:

Nu sunt atras de subiect, dar totuși din perspectiva unui băiat, nu te vad prea bine. Ai făcut o prostie ca ai renunțat la virginitate pentru ca a insistat el. La întrebarea 1 răspuns NU, a făcut asta din orgoliu. La întrebarea 2 cu părere de rău Da cu mențiunea ca e ok sa flirteze dar nu mai mult având în vedere ca te are pe tine. 3.Nu își stăpânește hormonii, iar tu ești victima.

| user11080601008 explică:

Flirta* acum am vazut greseala