| anonim1000 a întrebat:

Am nevoe de ajutorul vostru. a aflat tata ca m-am culcat cu iubitul meu nu am facut sex ci dragoste. a aflat tata si tata ma v-a duce la ginecolog si dupa aia v-a depune plangere dar daca eu si cu iubitul meu dam declaratie ca am facut-o de buna voe si ca nu a day in mine nikioata si nici macar nu a tras de mine nici macar nu m-a intrebat daca vreau sa o fac cu el sau ceva d genu asta. am doar 15 ani iubitul meu are 22. ce pot face? nu vreau sa il bage la inchisoare... tata a zis ca doar depune plagere si restul ce decide legea nu vreau sa il bage la inchisoare mai bine plateste o taxa nu cont banii cer e sa nu ajunge la inchisoare. VA ROG DATI-MI SFATURI

Răspuns Câştigător
| vladut7373 a răspuns:

-Salut mai intai. Povestea asta e chiar tare! Si cel mai bine este sa il convingi pe tatal tau sa nu depuna plangere si daca depune declara acolo in scris ca nu tea fortat, nu te-a lovit, si nu tea intrebat daca vr sa faci dragoste cu el si poate nu o sa il bage la inchisoare si mai vorbeste cu mama ta poate il convinge pe tatal tau sa nu depuna plangere. Bft!

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista taxa. Tu esti minora, nu ai discernamant. Legea este dubioasa. Daca ai avut 15 ani impliniti la primul contact sexual (si poate demonstra asta) se poate alege numai cu o amenda penala (ii ramane in cazier si nu se poate angaja in politie, procuratura, armata, spitale, scoli, ministere, etc). Daca aveai o zi mai putin de 15 ani va face vreo 7 ani de inchiosoare pentru viol. Este evident ca el are niste probleme de dinamica sexuala (pedofilie), altfel un barbat normal nu se culca cu o fetita de 15 (chiar daca ea este de acord, evident nu are discernamant). In inchisoare, poate fi ajutat de un psiholog sa depaseasca problema asta si apoi poate duce o viata normala.

| clauss a răspuns:

Nu conteaza ca ai facut dragoste, sau sex nefortata, problema e ca tu esti minora si il poate baga la corupere de minori, vezi cum il indupleci pe taicatu ca e de rau

| fgch a răspuns:

Din cate mi-a zis un coleg de la drept, limita de varsta la care poti face sex (desigur cu acord) fara ca partenerul sa nu fie acuzat de corupere de minori este de 15 ani.Nu stiu exact, dar daca asa e, tatal tau nu poate face nimic daca nu poate demonstra ca te-a violat :p.Bafta

| DeEAஐ a răspuns:

Asculta-l pe tactulaughingpuscaria il mananca...ca in filmelaughingdar cea mai tare faza e " nu a tras de mine, nici macar nu m-a intrebat daca vreau sa o fac"rolling on the floorrolling on the floordoamneeeeelaughing

| lemmon a răspuns:

Asa cum ai zis si tu.el va primi o citatie de la politie si va trebuie sa se prezinte.sa o faca si sa declare ca ati avut relatii de comun acord, si asa sa faci si tu, indiferent ce vor zice parintii sa declari si tu ca nua i fost obligata cu nimic.daca veti declara asa nu cred ca va pati nimic desi poate fi acuzat de corupere de minori si nu neaparat de viol. daca intelegi.dar sa speram ca nu va fi asa... si nu in ultimul rand incearca sa discuti cu tatal tau poate va intelege ca il iubesti si ca ai fost de acord cu ce s-a intamplat. poate va intelege/...numai bine, bafta multa!

| DorelSudoru a răspuns:

Gagicato e pedofillaughing sau cel putin asa vede legea solutii nu am oricum be happy n-are cu sa ia mai mult de 15 ani

| Kazimir a răspuns:

Intai invata sa scrii corect gramatical... apoi adreseaza`te TPU`ului cu intrebari penibile de fetita cu pofte sexuale ce esti. sper sa-l bage la inchisoare da... si pe tine sa te bage taicato la un bordel

| Lylly a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca nu te-a obligat si tu ti-ai dorit asta(fie vb intre noi e vina ta)

| Andrulica a răspuns:

Explica`i ca ai facut`o de buna voie...Ca ai simtit tu ca a sosit timpul,si ca nu regreti ceea ce ai facut! Doar nu mai e pe vremea lu` ceasca cand fetele trebuie sa fie virgine pana la casatorie!
Spune-i ca`l iubesti si daca nu ar fi fost el tot era unu`straight face! Vorbeste cu el sincer, si spune-i tot ce simti! Spune-i sa se puna in locu lui, sau sa se gandeasca daca ar fi fost baiatul sau?!
Poate o sa inteleaga!sad

Succes!:*

| ina88 a răspuns:

Scria cineva pe aici ca sa-i spuna tatalui ca asa a simtit ea ca a venit timpul. La 15 ani? laughing)) Ca a vrut s-o faca, ca n-a vrut ala tot o incurca pentru ca el e major.si ea minora. Asa-i trebuie daca se incurca cu (toate) copilele

| AdddriiiiiAaaaannnaaaa a răspuns (pentru ina88):

De ce? adica la 15 nu dar cand?

| Anyshoara_9937 a răspuns:

Am si eu 14 ani si iubitul meu are 20 de ani ne impakam bine si ne iubim suntem impreuna de un an si jumate si ambii suntem virgini si situatia ta o nteleg muult dar de ce sa nu te starui sa ii explici tatalui ca adica nimic rau nu ta facut dar cel mai bine ar fi ca iubitul tau sa vb cu parintii sa le spuie ca te iubeste(daca te iubeste)si ca nimic rau nu ta facut. sper sa te ajut

| GaBy*YOUr*DrEaM a răspuns:

Pai teo prostit asta e da daca depune plangere tatal tau el nu scapa fara inchisoare u trebuia sa ai minunimum 16 ani si treaba cu nu a tras de tine si dinalea nu poti zice ca u te-ai urcat pe el ...si pana gata el cu facultatea o sa ai vreo 25 30 de ani si te poti duce pe la el pe la caminwinking

| Manuela_9985 a răspuns:

Lav161514 => Nu mai incerca sa faci pe fata buna si inteligenta ca nu-ti iese happy! In primul rand daca statea cu ea sa o prosteasca,isi facea poftele si o lasa happy Dar tinand cont de faptul ca si in momentul de fata sunt impreuna, avand in vedere ca tatal ei ii va face o plangere, inseamna ca o iubeste sincerwinking! Am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum e si mie imi zicea foarte multa lume ca isi bate joc de mine pentru ca sunt o pustoaica de 14 ani si el e deja un barbat in toata firea(acum am 18 ani)Eu ma culcasem cu el dupa 2 luni de relatie,pur si simplu am simtit ca vom sta mult timp impreuna,ca ceva ne leaga si ca el e barbatul potrivit,desi era prea devremehappySi am trecut prin bune si rele cu el, certuri, plansete si asa mai departe si am stat 2 ani de zile cu el! Eu le-am spus si parintilor mei de relatia noastra,nu au avut nimic impotriva pana cand le-am spus varsta! Mi-au zis sa renunt la aceasta relatie,insa eu le-am spus ca nu o voi face si asa s-au iscat tot felul de certuri,pana cand s-a ajuns sa il ameninte cu politia El a fost alaturi de mine si nu s-a dat la o parte nici macar atunci,cand stia ca poate face puscarie ani buni! Asta ce inseamna? Ca vroia sa ma prosteasca? Statea cu mine pe interes? Ce interes? Ca sunt o persoana modesta si el la fel! Pentru sex? Nu prea cred! Este un baiat foarte frumos brunet cu ochii mari si negri cu un corp bine lucrat la sala cu un stil ingrijit,cel mai frumos barbat pe care l-am cunoscut el a fost!big grinTinand cont de faptul ca el pana sa ma cunoasca pe mine a stat cu femei foarte frumoase,cu dansatoare in cluburi renumite etc. Si dintr`o data a zis STOP si s-a oprit la mine! Deci chiar era in stare sa stea si cu femei de seama lui,si inca cate, deoarece la inceput cand eram cu el il sunau foarte multe femei! Dar cu timpu a renuntat la toate si a ramas cu mine pentru ca m-a vazut destul de matura in comportament cat si in gandire, eram foarte dezvoltata la 14 ani aratam ca acum la 18 ani,sani foarte mari, inalta, cocheta si foarte dulcica big grin Deci am vrut sa-i demonstrez domnisoarei lav161514 ca nu toti baietii stau pe interes cu fetele de 15 ani! Poate cei care stau sunt vai de capu` lor si nu sunt in stare sa aiba o femeie adevarat! Dar ex-ul meu era in stare din cate v-am spus, la fel si iubitul acestei fete nu?! Si referitor la problemele tale SFAT: stai linistita si fa in asa fel incat tatal tau sa nu faca prostia asta, spune-i ca nu rezolva nimic si decat sa bage la puscarie un tanar care dupa parerea mea este nevinovat din moment ce ati fost amandoi de acord, si sa se gandeasca ca te poate pierde pe tine[la mine asa a mers si nu au depus plangere big grin] Sper sa fiti fericiti de acum inainte aveti grija de voi si nu lasati pe nimeni sa va strice relatia! Pupici si bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau ar trebui sa fie mai intelegator, prea e de moda veche.Adevarul este ca e cam devreme pentru tine, dar daca voi va iubiti si tu ai facut-o de bunavoie, asta e! De ce sa plateasca bietul baiat? Vorbeste cu tatal tau si fa-l sa inteleaga.

| valceanul a răspuns:

Esti minora! daca va inainta plangere,in mod sigur va face inchisoare,chiar daca declari ca ai acceptat de buna voie! Esti,,,minora,,, si poate fi acuzat de,, corupere de minore!

| anonim1000 explică:

Din cate am vazut voi imi ziceti mie sa vb cu tata...dar tata nu vorbeste cu mine imi intoarce spatele si am incercat sa vb cu el si nimic... fara folos.si inca ceva iubitul meu nu m-a intrebat deloc dc pentru ca este cu bun simt si respectos.Niki macar nu m-a batut nu ma injurat nimic absolut nimic avem respect unu de celalalt.ne iubim prea mult ca sa fim despartyty si sa suferimcrying