| CrazzzyA a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi sau pareri. Prietena mea cea mai buna mi-a cerut parerea in legatura cu ce sa faca ea mai departe si nu am stiut ce sa-i spun. Apelez la voi.
Ea este impreuna cu cineva de cateva luni, iar persoana aia i-a spus ca ar vrea ceva mai mult. Ma refer la o relatie intima. Ea nu stie ce sa faca. Este pregatita pentru moment, dar ii este foarte foarte frica. Nici ea nu stie de ce, pentru ca se simte pregatita. Ii e teama ca o sa se blocheze si o sa se panicheze si o sa iasa urat de tot. Are 20 de ani si inca este virgina. I-am spus ca probabil de asta are o frica asa de mare, dar ea nu stie cum sa faca sa scape de frica aceea. Ea e si putin complexata de corpul ei. Crede ca nu o sa-i mai placa dupa ce o vede dezbracata. Si are frica si din cauza asta.
Persoanei cu care e impreuna nu vrea sa-i spuna ca e virgina. Deci ea se simte foarte pregatita pentru acel moment, mai ales ca iubeste persoana cu care e impreuna, dar moare de frica.

Ceva idei cum sa scape de frica pe care o are ea? Sau ce ar putea sa faca?

Mersi! happy

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Trebuie sa ii spuna dinainte de a face ceva, ca ea este virgina.
Apoi daca de corpul ei este complexata, sa faca asta pe intuneric, sau o lumina cat mai slaba, si nu se mai vad toate defectele fiecaruia.
Daca e pregatita si il iubeste, sa faca pasul, daca nu, sa-l lase in pace si sa-si vada de viata.

| alincik900 a răspuns:

Trebuie sa-i spuna si cred ca daca baiatul o iubeste o sa aprecieze acest lucru nu e ceva cu ce sa ti fie rusine si o sa fie mai atent.Si asta conteaza si-o sa o ajute sa se relaxeze.Toti avem frica de necunoscut insa trebuie sa trecem peste. Daca o place imbracata o sa o placa si fara haine, baietii in asa momente nu cauta defectele corpului si deseori chestele pe care le consideram defecte ei le apreciaza.