| FetitzaCuOchiAlbastrii a întrebat:

Intrebare pentru baieti chiar si pentru fete.
De ce o fata daca este virgina si nu se simte pregatita sa faca dragoste cu prietenul chiar daca il iubeste.De ce nu poate avea relatia mai lunga cu prietenul de ce trebuie sa faca dragoste cu el adica de ce neaparat nu mai sunt impreuna fiind ca nu vrea sa faca cu el? FUNDA al mai bun raspuns si adevarat

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat o iubeste, chiar si foarte foarte putin, o va astepta cat ea are nevoie fara cea mai mica problema. daca n-o iubeste si vrea doar s-o foloseasca pentru sex, n-o sa stea cu ea daca nu se lasa folosita. O paraseste, fiindca nu-si doreste nimic de la ea in afara de sex.

| irina20 a răspuns:

Daca ai sti ca el e cel cu care vei fi, ai fi fost pregatita.
Daca el te-ai fi iubit si te-ar fi respectat asa cum trebuie relatia ar fi continuat.Fi stapana pe situatie.Cand va fi sa fie, va fi cu cel potrivit!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece nu toti băietii vor o perioadă de cunoastere cu fata, fără sex, ei din prima clipă doar la asta se gîndesc cum să te ducă in pat, si după aceea te lasă pentru alta, aceasta nu este iubire.

| neutrino a răspuns:

S-au dus vremurile in care un baiat alerga luni de zile pana cand obtinea o intalnire de la o fata si apoi iar mai trecea un timp pana cand reusea sa o sarute. Acum totul este la " foc automat"' bineinteles, cu acordul fetei, sexul fiind scopul principal.

| MihaiGe a răspuns:

Pai o fata este foarte nesigura si e normal sa-i fie frica, poate o face cu ea si apoi ii da papucii!
Succes

| SunnyDay88 a răspuns:

Nu te simti pregatita pentru ca stii in interiorul lui ca el nu e de incredere si nu e "the one". si ai dreptate. nici un baiat care te iubeste si te repecta nu te forteaza sa faci ceva ce nu vrei. daca te iubeste asteapta sa fii rpegatita, sa vrei tu sa faci.

| SimonaQs a răspuns:

Acum depinde de la persoana la persoana. In ziua de azi baietii vor sa te duca doar in pat... Daca nu reusesc se despart de tine pentru ca vor doar sa profite

Bye Bye :*

| Gekkō a răspuns:

Hm, asta depinde de diecare persoană şi diferă de la caz la caz, spre exemplu, fetele, în general, sunt mai rezervate şi mai timide (în sensul ăsta). Normal ca multe dintre ele să aibă inhibiţii pentru prima dată, mai ales că depinde şi de vârstă, de aia trebuie luată frumos, cu incredere.
O fată simte nevoia de dragoste şi excitare diferit ca la baieţi.
Băiatul se excită mai repede, nu e greu, dar, fata, trebuie luată frumos, să îi araţi încredere, să îi duci o floare, să îi faci complimente, să o îmbăţişezi, să o săruţi, etc, şi aşa vine şi la ea.

În concluzie, depinde de fiecare persoană, şi de fată şi de băiat, iar dacă fata se simte în siguranţă şi are încredere şi simte că e okaz, va continua şi pe mai departe, atât cât şi relaţia.