| Andreiu22 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns repede! Eram la liceu si stateam eu pe culoar si dintr-o data a trecut o fata pe langa mine.Eu cand am vazut-o m-a atras asa fizicul ei si simplitatea care o dovedea, a fost o atractie fizica din partea mea, o dragoste la prima vedere. In fiecare zi o vedeam de 4-5ori pe culoarul scolii si cand trecea le langa mine ma uitat la ea si zambeam,ea neuitandu-se la mine, doar rar si 1, 2secunde si dupa isi vedea se treaba ei.Am incercat sa o caut pe Facebook si oarecum sa caut un motiv sa intru cu ea in vorba.Intr-un sfarsit am gasit-o, i-am trimis cerere de prietenie, dar a trecut o luna si ceva si nici acum nu mi-a acceptat cererea..Am crezut ca nu intra pe Facebook si nu a vazut cererea, dar am vorbit cu 3 prieteni sa ii trimita si ei cerere ca poate lor le da accept sau nu,si lor le-a dat accept imediat,nici o zi nu a trecut. Eu chiar m-am indragostit de aceasta fata si cand ma gandesc asa la ea simt ceva in mine,e singura fata pentru care simt asa sentimente,niciodata nu am mai simtit asa sentiment pentru nici o fata. Oare nu este interesata de mine daca nu mi-a acceptat cererea? Cum sa fac sa intru in vorba cu ea, mai incolo sa ma imprietenesc cu ea,si pe viitor sa creez o relatie intre noi? Ea sigur ma cunoaste din vedere,vazandu-ma de atatea ori pe sala. Ies pe sala doar ca sa o vad pe ea trecand, simt ma imi imbuneaza ziua, si daca o vad 1 min trecand pe langa mine ma simt bine..Mai stateam cu colegii pe sala si a trecut aceasta fata pe langa noi si am spus oarecum asa mai incet,, ce sinpatica e fata asta", ea sigur a auzit iar un coleg a strigat,, Il cheama Andrei Cosmin pe Facebook, dai add.Ce sa fac sa vorbesc cu ea? Ceva macar mic.Dau funda si raman recunoscator

11 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Poti sa te bagi in seama cu ea si sa ai probabilitate 50% sa iti zica da. Si 50% sa iti zica nu.

Sau poti sa nu te bagi in seama cu ea si altul sa o faca mai repede si sa ai probabilitate 100% sa nu mai fie disponibila.

Tu alegi. Te-a remarcat. Stai linistit. Si raspunsul pentru tine il stie deja. Doar tu nu vrei sa il aflii. Totul e cam clar pe partea aia.

| vocea a răspuns:

Frate nu te stresa dupa femei nu trebuie sa alergi, cu calmitate si rabdare rezolvi totul.

| Xelon a răspuns:

In primul rand simpatica nu "sinpatica"(fara rautate ).

In legatura cu fata,eu zic sa o lasi mai moale,daca continui sa o urmaresti cu privirea tot timpul este posibil sa o enervezi si sa ii dai impresia ca esti un disperat,uite un sfat: oricat de mult ti-ar placea de cineva niciodata nu trebuie sa ii arati ca esti disperat dupa el, este îndeajuns sa ii arati ca esti atras de ea, sincer daca nu ti-a dat acept pe Facebook si la altii le-a dat nu stiu ce sa zic probabil nu te place...

Vezi daca are prieten si daca nu are mai incearca, dar repet nu face pe disperatu, cel mai usor este sa incerci sa intrii in grupul ei de prieteni, dar iti mai zic un lucru daca nu te place nu are rost sa tragi de ea mai sunt si alte fete.

Bafta!

| Andreiu22 explică (pentru Xelon):

Stiu frate ca e cu,, m", am scris din greseala si la graba. Si apreciez ca mi-ai dat un sfat si am sa ma gandesc la el.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Esti cam timid...eu te sfatuiesc sa te bagi cu ea in seama, cand trece pe langa tine sa o intrebi ce face, sau sa o complimentezi.In aceeasi situatie am fost si eu, am mers intr-o excursie cu scoala si m-am indragostit de o fata din scoala, pe care nici macar nu stiam cum o cheama.In prima zi am fost si eu timid, dar dupa am intrat in vorba cu ea...am intrebat-o in ce clasa este,cum o cheama,dupa am inceput sa stau mai mult cu ea, sa bat apropouri si cand am venit din excursie m-am bagat cu ea impreuna. Ceea ce vreau sa zic este faptul ca trebuie sa fi putin mai "curajos", sa intri in vorba cu ea, sa te dai pe langa ea, nu doar sa o privesti ca un obsedat dintr-un colt.Pana la urma n-ai nimic de pierdut.Ai putea sa o intrebi simplu: "buna, ce faci?" sau spune-i sa-ti accepte cererea de prietenie, dar pana la urma daca in continuare este indiferenta, nu merita sa te chinui, dragostea va trece.

| 6Anonim9 a răspuns:

Anuleaza cererea si trimite-o inapoi. Daca nu iti accepta nici asa, nu mai are rost. Succes! Da-mi de veste daca iti accepta, sunt curios.

| Andreiu22 explică (pentru 6Anonim9):

Am facut asa cum mi-ai zis, dar cred ca degeaba, ar trebui sa renunt.I-am trimis din nou cerere dar nici pana in momentul asta nu a acceptat-o, ea fiind online cand i-am trimis cererea, mi-a spus un prieten care o avea la prieteni ca era online.

| ClaviusLord09 a răspuns (pentru Andreiu22):

Nu aceasta e solutia. Pentru toti sfatuitorii de aici, fiecare e diferit si nu poti sa obligi pe cineva sa faca ce nu poate. Crezi ca daca i-ai dat cerere o sa rezolvi ceva?
Daca faci rost de numarul ei, de la ea, atunci poate va crede ca esti sigur pe tine dar ai grija ce scoti pe gura. Sa nu creada ca esti vreun papagal. laughing

| 私は日本が大好き a răspuns:

Daca nu vorbesti cu ea cand ai ocazia o sa ti-o ia altcineva

| Kimberly13Selena a răspuns:

Ce asemanatoare e situatia ta cu a mea. Eu sunt fata si l am surprins pe holul liceului pe un baiat ca se tot uita la mine si asa am inceput sa ma indragostesc de el. Amandoi ne priveam de fiecare data in ochi ca doi iubiti dar niciun semn din partea lui. Am zis ca e timid si am incercat eu sa ma apropii de el. Imi raspundea sec la mesaje, nu am prea vorbit mult. Dar totusi dadea semne ca ma place la ce privire avea cand se uita la mine si ca stateam amandoi pe hol unul la capat si celalalt la mijloc si ne uitam unul la altul. Pana la urma mi am dat seama ca e un curvar care doar cauta prade usoare. Eu zic sa faci ceva in legatura cu fata ca e mai rau daca astepti. Pur si simplu vorbiti direct si afla daca e interesata sau nu, ca altfel risti sa te inseli amarnic. Din punctul de vedere a unei fete e grea asteptarea cand placi un baiat si astepti sa vina sa lupte pentru tine. Succes!

| jdjsjskskdkd a răspuns:

Fii barbat, frate. Cu prima ocazie cand o vezi, opreste-o. Intreab-o ce vrei s-o intrebi. Daca tipa iti raspune negativ... Mai incearca se cateva ori, daca nu scapa nimic treci mai departe. E simplu.