| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Am observat ca daca te comporti frumos cu o fata aceasta nu pare a fi interesata de tine! Adica eu am vorbit 4 zile cu o fata,se vedea ca ma place, daca ii spuneam ca plec sambata in oras si vin dimineata ea era geloasa si imi spunea de ce ma duc, sa nu fac prostii si chestii.Intr-o zi era suparata, mi-a spus de ce si i-am acordat sfaturi si sprijin si a spus ca ii place cum gandesc si ii place firea mea. Dupa asta mi-a cerut numarul de telefon si mi-a spus daca maine nu ies in oras cu ea. A doua zi am iesit si asteptando m-am intalnit cu un prieten dupa care a aparut si aceasta fata.Prietenul asta a meu a spus daca nu mergem cu el pana la amanet ca sa scoata telefonul ca l-a bagat ca nu mai avea bani de tigari si droguri. Am mers cu el si pe drum povestea el ce facea el ca nu i-a dat cineva banii datoria si l-a taiat pe cap cu cutitu, dupa spunea cand tragea el droguri ci baietii facea prostii bla bla. Dupa care fata asta am vazut ca i-a atras privirea. Dupa pe la 6 am condus fata asta acasa cu prietenul meu si am plecat acasa cu el. Seara le la 10 jumatate ii dau mesaj fetei cu,, hei", mi-s spus hei si dupa a spus ca nu poate vorbi acum ca are niste treaba si imi da mesaj cand termina.Am asteptat mesajul asta pana la 1 fara 10 si nici pana acum nu a venit.A doua zi vad ca fata asta s-a imprietenit le Facebook cu prietenul meu cam le la ora 8 seara.Banuiesc ca atuncia cand i-am dat eu mesaj vorbea cu el. Dupa baiatul asta a pus o poza pe Facebook, iar fata asta i-a dat ador.Cand am vazut m-au luat caldurile si i-am dat mesaj prietenului meu cu,,ce faci frate" si el mi-a raspuns ca
,,vorbesc cu aia de ieri laughing)" si a spus ca ea i-a dat cerere si mesaj. Ea nu mi-a mai dat nici un semn de viata de atunci,de luni seara practic si are nr meu,Facebook si altele. Ej sunt un baiat mai timid,glumet, sar in ajutor uneori la persoanele dragi, am 12 clase la un liceu bunicel din oras,nu beau,nu fumez sau alte prost,am permie,lucrez,nu ies in cluburi, doar in oras pe la cafenele, In schimb prietenul asta are 9 clase,fumeaza,bea,se drogheaza,el sta cu bunica lui,maicasa e in Italia,taicasu e arestat,este aproape plin de tatuaje( maini,piept,spate,picioare), nu lucreaza. Nu il judec sau ceva, imi e prieten in cunosc de 9ani,am copilarit cu el,dar nu inteleg de ce fata asta s-a i dragostit de el,mai ales ca a vazut ca are tatuaje,a fazut ca fumeaza,a auzit ce facea cu cu cutitu si altele, mai ales ca dupa ce mi-a spus fata ca ii place gandirea mea, genul si firea.De luni seara nu am mai vorbit cu fata asta, nu mi-a mai dat mesaj sau sunat, dar nici eu nu ii dau, nu ma lasa orgoliul. Dece a facut asa ceva fata? Sau de ce a reactionat asa? Eu am 19 ani, prietenul meu 19, iar fata 16. Si acum sunt asa traumarizat,am ramas wow, mai ales ca o placeam pe aceasfa fata si ea dadea semne la fel. Mai are rost sa fac ceva? Sa ii mai dau mesaj? Sau macar sa ii dau mesaj si sa ii spun,, bravo! L-ai ales le x in loc de mine"? Azi la 7 ma vad cu prietenul asta la o cafea si vreau sa il trag de limba sa imi zica cum de vorbeste cu ea, sau sa imi arate mesaje. Ce sa fac in principiu? Nu ma judecati sau radeti!

13 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

O situatie destul de penibila pentru tine, dar care ilustreaza totusi un mare adevarat.
Pe la aceea varsta ele nu stiu ce vor, dar daca au de ales dintre monotonie si adrenalina, cel mai adesea vor alege adrenalina, monotonia e plictisitoare, si desigur, o mare importanta are si aceea concurenta intre ele, multe isi doresc ceva ce celelalte nu pot avea, doresc sa se laude cu iubitul lor, iar cu un tip, timid, cam greu sa te lauzi, deoarece el nu are incredere suficienta, de multe ori trebuie tu sa faci primul pas, pur si simplu, timid fiind nu poate fi el, si asta duce la regrete. Valabil si in cazul in care fata e timida si baiatul tot.

Acum revenind la situatia ta, recomandarea mea e sa nu-ti mai pierzi timpul cu aceea tipa, nu o mai baga in seama, las-o in treaba ei, chiar daca te cauta nu te mai oferii disponibil, nu merita sa ai o asemenea persoana alaturi de tine, din moment ce a facut asta odata, inseamna ca oricand este in stare sa te lase pentru prietenul tau.

| SG1995 a răspuns:

Uneori am impresia ca femiile-s idioate stiu ca suna dur, dar asa e, daca nu.ii aciorzi interes e interesata, daca ii acorzi te da dracu! Concluzie, naiba stie, nici ele nu au habar ce vor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 16 ani.Habar nu are pe ce lume traieste(bine, exista si persoane foarte mature la varsta asta, dar ea clar nu e)O atrage partea "rea"a tipului celuilalt.La tine nu vede nimic incitant.

| MidnightR a răspuns:

Cat de prieten iti e cand vad ca sunteti diametral opusi? Era aproape imposibil sa nu va indepartati, avand in vedere ca urmati cai total diferite.
Fata are 16 ani.Nu inteleg ce te miri atat? E clar ca e pe alta planeta.E bine ca te-a scapat de ea.

Răspuns utilizator avertizat
| ș53fan a răspuns:

Penyru ca majoritatea fetelor de azi, nu sariti pe mine oentru ca am spus majoritatea fetelor! Deci fetele de azi cam asta cauta! Pentru ca ii vad nu stiu cum, insa cand le face ochii, tot la aceia pe care la inceput le-a dat cu piciorul!

| Alexu9696 a răspuns:

E o copila proasta, treci mai departe.

| Ruptura a răspuns:

Ai intalnit o proasta, adolescentele in ziua de azi cam asa sunt, apoi se plang pe Facebook. mai asteapta pana gasesti una mai buna.

| Crista456 a răspuns:

Buna!

Trebuie sa intelegi ca fetele la varsta asta sunt atrase de de baietii rebeli ca sa zic asa, nu ai facut nimc gresit pur si simplu la varsta ei nu stie ce vrea probabil ca i s-a parut mai cool faptul ca baitul avea tatuaje...
Sfatul meu este sa nu insisti, nu ai de ce, treaba lor ce fac de acum incolo, nu ai pierdut nimic si o sa iti gasesti ceva mult mai bun happy

| Andreeaa20 a răspuns:

Fă-o să se îndrăgostească de tine daca chiar esti interesat, sau daca nu încearcă să ieși cu alta fată, pe Facebook uita-te la listele de prieteni, ale prietenilor tăi sunt mii de fete acolo

| Bianca765 a răspuns:

Daca pe ea o cunosti de doar 4 zile si deja a trecut mai departe la prietenul tau, cauta...
Acum serios, are 16 ani si sta cu voi pentru ca sunteti mai mari nu pentru ca vrea pe cineva mai matur sau alte chestii.Iti dai seama si mai mare decat ea si,, baiat rau,, cu tatuaje, vrea sa incerce lucruri noi fata si daca merge bine, daca nu, nu.Pari sa ai capul pe umeri, mai bine ai lasa situatia asa si gata, prietenul tau sa se spele cu ea pe cap ^=^

| Havi a răspuns:

Daca o facut chestia asta nu tie prieten adevarat....adica macar daca iti era prieten ar fi spus "frate vezi ca fata asta vrea sa te insele" si fata aia nu ie hotarata adica tu dupa el apoi ce...