| simoniniI a întrebat:

Am nevoie urgenta de o parere! Acum 3 zile trebuia sa imi vina menstruatia, am siptomele ei insa nu vine...asta ar fi a2a oara cand ar trebui sa vina de cand eu si iubitul meu ne-am jucat intr-un fel ne-am masturbat.el a ejaculat, a mers la baie si apoi m-a frecat cu penisul de organele mele si mi-a bagat si degetul, eu eram la sfarsitul mensturatiei adica imi curgea gen cate o picatura doua.ce sanse am sa fiu insarcinata? Un raspuns ca sunt speriata.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te speria ca nu esti insarcinata, ai simptomele cum ca ar trebui sa iti vina menstruatia si o sa iti vina chiar daca intarzie

| KaterinaPetrova a răspuns:

Nu cred ca ai nimic. daca ai simptomele ei o sa iti vina. daca vezi ca nu iti vine intr-o sapt sau doua fa un test de sarcina. cel mai bun este sure check si este 12-13 lei cred. bafta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Şanse foarte mici s-ar putea să fie ( să zic sub 1 % ); dar, NU cred că este vorba despre asta!

Oricum, pe viitor, să fiţi atenţi la igiena intimă ( în astfel de situaţii ) : după ejaculare partenerul TREBUIE să urineze şi să se spele ( cu apă caldă + săpun ) pe penis şi pe mâini - şi, abia după aceea treceţi la alte "jocuri" erotice.
Şi, atenţie să NU te penetreze fără prezervativ, nici măcar puţin.

Oricum, o întârziere de 3 zile NU este semnificativă, poate ai calculat greşit sau poate fi vorba de alt motiv...

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

De asemenea, dacă spui că ai acele simptome premenstruale, atunci ai RĂBDARE că va veni!

Toate cele bune.

| Amilik a răspuns:

Eu zic sa nu te stresezi. Daca dupa "joaca" aceea ti-a venit deja o data menstra nu cred ca esti gravida. Ai rabdare si incearca sa nu te gandesti prea mult la asta pentru ca si din cauza stresului iti poate intarzia.

| Sahasrara a răspuns:

Nicio șansă. Ca să fii însărcinată ar fi trebuit să ejaculeze în interior, ar fi trebuit să fii la ovulație, în perioada fertilă, deci la zile bune după menstruație. Deci 0 șanse. Stai calmă, că mai sunt fluctuații din astea...