| simoniniI a întrebat:

Am nevoie urgenta de o parere! Astazi trebuia sa imi vina menstruatia, am siptomele ei insa nu vine...eu si iubitul meu ne-am jucat intr-un fel ne-am masturbat.el a ejaculat,a mers la baie si apoi m-a frecat cu penisul de organele mele si mi-a bagat si degetul, eu eram la sfarsitul mensturatiei adica imi curgea gen cate o picatura doua.ce sanse am sa fiu insarcinata? Un raspuns ca sunt speriata.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mici, dar nu inexistente. Totusi, inca nu ti-a intarziat menstruatia nici o zi, nu e cazul sa te gandesti la sarcina. mai asteapta. Si data viitoare folositi prezervativ cand aveti contacte sexuale, chiar daca sunt fara penetrare.

| mona a răspuns:

Nu fi speriata ca nu s a intamplat nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU ai de ce să te îngrijorezi, oricum riscul de sarcină este foarte mic.

Iar o întârziere a menstrei de până la 7-10 zile este acceptabilă, dacă va întârzia mai mult atunci TREBUIE să mergi la ginecolog.

Deocamdată ai RĂBDARE!

| relian a răspuns:

Daca erai la sf menstruatie nai nici o problema, putea sa si bage ce voia ca nu ai cum ramane gravida.Ce ma mira la multa lume este ca mai ales femeile fetele nu citesc sau ce sa zic despre corpul lor nimic. Fetelor voi ati auzit de calendarul sexual? cauta si citeste si nu mai fi speriata fara motiv. Poti sa faci sex 8-10 zile de cand iti vine menstruatia fara nici o problema atata timp cat ai un ciclu regulat.Ma refer fara prezervative si cu ejaculare.Si apoi la fel la sf iar 8 zile acolo inainte sa vina menstruatia.Deci tu ca femeie trebuie sa stii cate zile are un ciclu si poti sai dai bataie. daca ai de ex 28 de zile faci 10 zile fara probleme apoi trebuie sa te protejezi 8 zile si dupa iar 10 zile nai treaba. Iara daca tie frica si sa fii si mai sigura fa cu 8-12-8 si sigur nu o sa ramai.Asta in cazul unui ciclu de 28 de zile si regulat. Aaaaa nu stii cei ala ciclu regulat? Adica luna de luna sa ai aproximativ acelasi numar de zile intr-un ciclu.Gata ca uite ce fac invat copii la prostii.Si nu mai baga degetele daca ai ce baga.

| Fax a răspuns:

Daca doar a frecat, nu bagat, poti sta linistita.degetul n-are legatura