| anonim_4396 a întrebat:

Deci, pe 5 eu si iubitul meu ne-am jucat, adica penisul lui m-a atins la exteriorul vaginul meu, nu a intrat, nu a ejaculat doar la atins si ne-am "frecat" sa spun asa, eu fiind virgina. Si chiar vreau sa stiu daca exista vreo sansa sa pot ramane insarcinata? Menstruatia trebuie sa imi vina pe 15 thinking. Funda celui mai serios :*! Ajutati-ma :3

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici, in conditiile descrise de tine.
Chiar daca avea lichid preejaculator, ca sa ramai insarcinata acesta trebuia sa ajunga cumva adanc in vagin, ceea ce nu cred ca a fost posibil.
Eu nu am auzit niciodata de vreo femeie sa fi conceput un copil fara contact sexual...
Oricum insearca sa eviti astfel de situatii.

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Nu, nu ai nici o șansă să rămâi însărcinată. Stai linistită.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| sofisis a răspuns:

Daca nu avea nici lichidul acela pre-ejaculator (pe care ei il elimina inainte de ejaculare si pe care nu il simt) si nici sperma (exista barbati care elimina mici cantitati de sperma inainte sa ejaculeze)....atunci nu exista risc.
Dar ai grija ca jocurile astea sunt foarte periculoase.
O prietena de-a mea asa a fost conceputa de catre mama ei laughing si a nascut-o virgina fiind.

Răspuns utilizator avertizat
| KobraXS a răspuns:

DAca nu era la tine in vagin, atunci nu esti gravida.Cum sa ramai gravida daca iti ejaculeaza in afara vaginului?

| Dianaoprescu a răspuns:

E posibil sa fii avut lichidul pre-ejaculator.thinking