| anonim_4396 a întrebat:

Vaaai deci ma simt oribil! Va rog sa nu radeti de mine, dar ma simt foarte distrusa. sad In urma cu vreo 3 saptamani a venit la scoala un tip si ne-a filmat (ca "amintire" de sfarsit de "drum de clasa a 8-a") Unde a fost diriginta, colegii si bineinteles eu. sad Ploblema este... am iesit dezgustator. (de fapt dezgustator e un cuvantpt mine, nu-l merit) Deci eu in general (nu ca sa ma laud, ca vai cine mi-s eu!) deci, in general.sunt o fata frumusica (nu frumoasa sa dai in bobi! dar mnah... draguta) Insa in cip am iesit, deci vaaai, precum "Supper Nenny" Ca sa zic asa.

Deci zau ca-mi vine sa plang crying crying crying
Si filmarea acea au vazut-o muulti, si din alte clase, deci Doamne, simt ca mor! Faza e ca eu mai port si ochelari.si mnah, poate si de aceea. Ce-i drept este si acesta un "defect" ca sa zic asa, un defect al fetei, care m-a adus unde?! Aproape toti copii ma poreclesc "super nenny" crying Si inainte ma intelegeam foarte bine cu toti, dar, de cand cu clipul acela. pot spune ca mi-am diostrus viata! Colegele se uita cu dispret la mine si ma masoara, nici nu ma mai saluta pe strada. Ma simt cumplit. Ma simt oribil.

Si mi-e frica ca acea "filmare" sa nu am urmareasca si la liceu. Ah!
Mai bine ma duc la alta scoala (nu din cea care fac parte) sa fac liceul acolo! sad Intr-un fel imi pare atat de rau...

Va rog ajutati-ma cu vreun sfat, ceva! Ma simt debusolata total.
Si nu exista faza cum ca "vai, e doar o filmare! Peste putin timp o vor uita toti!" Sau "nu conteaza! Nu toti ies bine " Sau mai stiu eu ce...TOTI AU IESIT BINE, TOTI, in afara' de mine. sad Iar la mine la scoala conteaza ENORM felul in care arati, altfel, toti se comporta foarte urat cu tine. Imi vine sa mor.

cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
Va rog ajutati-ma cumvaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Calmeaza-te,probabil nu ai fotogenie sau a fost un moment nefericit.
In curand se va termina scoala,e vara si vacanta,colegii vor uita.
Esti la varsta la care,asa ceva, ti se pare ingrozitor, dar adevaratele probleme sunt cu mult mai mari si...mai greu de rezolvat!
Hai,fii tu fata inteligenta si nu le pune la inima pe toate!
Si,realizeaza ca,daca un lucru atat de mic te-a dat asa mult peste cap,atunci cand va fi ceva urat si serios, nu vei avea forta sa-l depasesti!
Capul sus si invata sa iesi din nimicuri!
Viata e foarte dura, invata sa-i faci fata.
Succes!

10 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Du-te la un psiholog ai probleme mari

| BlueBird a răspuns:

Nimeni nu-i perfect pe lume. Nimeni nu iese perfect in poze sau filmari. Si daca rad ce? Nu terbuie sa bagi in seama nesimtirea happy. Fi tu insati si oamenii adevarati o sa te placa pentru ce esti tu si nu pentru aspect. Ochelarii nu sunt un defect.Nu ai de ce sa iti faci griji. Adica sa iti fie frica de note si de admitere la liceu dar nu de asemenea " maruntisuri" chiar daca tu crezi ca inseamna mult, nu este asa. Serios ai incredere in tine si terce peste orice cu bine happy.

| niki a răspuns:

Doamne iarta-ma,credeam ca a venit sfarsitul lumii dupa cum plangi pe aici! ce te intereseaza ce zic altii? si super nany mie personal nu mi se pare urata! nu e pamela anderson dar e draguta! si daca tu ai o parere buna despre tine, ce conteaza ce zic colegii? si in urma urmei te compara totusi cu o vedeta, nu cu mita biciclista!

| florynna903 a răspuns:

Iti zic eu esti o mare proasta

| Abcdefg123 a răspuns:

Suferinta...
Te duci la liceu fato, ce mai conteaza scoala?

Răspuns utilizator avertizat
| helen_4137 a răspuns:

Sincer mi se pare absurd ce spui...du-te in acelasi liceu dk zici ca esti o fata frumusica nu vad cum ar putea sa iesi atat d urat in filmulet.doar nu semeni cu baba cloanta in filmuletul ala...iti faci mult prea multe probleme

| Diiiiaaaa a răspuns:

Hahaha

| AnwtSsa a răspuns:

Totul se v'a uitaa in vacantaa! >big grin

| CrytekEngine6 a răspuns:

Nuti face griji, daca rad ceilalti de tine care e faza? Fi puternica si trece peste, oricine are momente proaste sau poate fi luat prin surprindere in viata,