| anonim_4396 a întrebat:

Vaaai, deci ma simt oribil! Va rog sa nu radeti de mine, dar ma simt foarte distrusa. sad In urma cu vreo 3 saptamani a venit la scoala un tip si ne-a filmat (ca "amintire" de sfarsit de "drum de clasa a 8-a") Unde a fost diriginta, colegii si bineinteles, eu. sad Ploblema este... am iesit dezgustator. (de fapt dezgustator e un cuvant prea frumos pentru mine, nu-l merit) Deci eu in general (nu ca sa ma laud, ca vai cine mi-s eu!) deci, in general.sunt o fata frumusica (nu frumoasa sa dai in bobi! dar mnah... draguta) Insa in cip am oiesit, deci vaaai.precum "Supper Nenny" Ca sa zic asa.

Deci zau ca-mi vine sa plang crying crying crying
Si filmarea aceae au vazut-o muulti, si din alte clase, deci Doamne, simt ca mor! Faza e ca eu mai port si ochelari si mnah, poate si de aceea. Ce-i drept este si acesta un "defect" ca sa zic asa, un defect al fetei, care m-a adus unde?! Aproape toti copii ma poreclesc "super nenny" crying Si inainte ma intelegeam foarte bine cu toti, dar...de cand cu clipul acela. pot spune ca mi-am diostrus viata! Colegele se uita cu dispret la mine si ma masoara...nici nu ma mai saluta pe strada. Ma simt cumplit. Ma simt oribil.

Si mi-e frica ca acea "filmare" sa nu ma urmareasca si la liceu. Ah!
Mai bine ma duc la alta scoala (nu din cea care fac parte) sa fac liceul acolo! sad Intr-un fel imi pare atat de rau...

Va rog ajutati-ma cu vreun sfat, ceva! Ma simt debusolata total.
Si nu exista faza cum ca "vai, e doar o filmare! Peste putin timp o vor uita toti!" Sau "nu conteaza! Nu toti ies bine " Sau mai stiu eu ce...TOTI AU IESIT BINE, TOTI, in afara' de mine. sad Iar la mine la scoala conteaza ENORM felul in care arati, altfel, toti se comporta foarte urat cu tine. Chiar foarte urat, nici nu pot sa descriu...
Imi vine sa mor.

cryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying
Va rog ajutati-ma cumvaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| dede191 a răspuns:

Scump-o nu ai dc sa te ascunziwinking sau dc sa te muti? dmne
Nu trebuie happy. incearca sa nu le dai importanta fiindca is niste prosti care iti bat joc. oh go on am trecut prin din astea. Si erau mult mai urate videourile melehee hee. si am trecut peste, si aia de la liceu nu au de ce sa te urasca, indiferent te plac asa cum esti ori nu, ii ff multa lume in scoala de unde iti poti face prieteni. nu trebuie neaparat pe aia sa ii ai tongue incearca sa fi ambitioasa cu tine insuti! :* ti pup, ai grjia

1 răspuns:
| SnowBella a răspuns:

Nu vreau sa par inteligenta si sa-ti spun ca "nu toti ies bine". Si eu m`am simtit prost pentru ca nu mi-au pus poza dorita in album. Mi se parea orbilil. Nu am iesit deloc bine. Stiu cum te simti, pentru ca asa ma simteam si eu. Imi pierdeam noptile plangand, mai mult de ciuda. Desi am inceput sa fiu mai nepasatoare, nu pot spune ca mi-a trecut, avand in vedere ca toti colegii au albumul cu poza aceea oribila. Stiu si cum e privirea celorlalti. Se uita la tine ca la un gunoi, un rebut. Insa nu stiu cum sa te ajut... daca m`as pune in locul tau nimic nu m`ar face sa ma simt mai bine. Totusi, incearca sa uiti, sau, cel putin, sa nu`ti mai pese.
P.S.: Nu numai la tine la scoala conteaza cum arati, ci peste tot. Multi spun ca frumusetea interioara conteaza mai mult, dar in zilele noastre nu mai e asa.
---
Frumusetea e in ochii privitorului.