| poateEU a întrebat:

Am o intrebare, cum pot sa i spun colegei mele ca o plac, dar nu genu ca i vin in fata si i spun direct, ceva mai subtil, va rog sa nu radeti.

Răspuns Câştigător
| lexaon a răspuns:

De ce sa radem? e foarte dulce laughing
pai poti sa o faci sa inteleaga ca o placi dar nu incerca sa faci asta cu dulcegarii sa o iei cu pisi iepuras prostii de genullaughingajut-o mereu cand are nevoie dar nu exagera cu asta sa nu te creada un obsedat, bate apropori subtile dar decente, intalniti-va inainte sa mergeti la scoala/liceu dar nu in fiecare zi, doar daca vrea ea si nu ii raspunde niciodata imediat ce te-a intrebat, vorbiti de relatii si chestii de genul.atunci prinzi cel mai bun moment sa o intrebi ceva legat de relatia voastra sau sa o intrebi daca ii place cineva(daca spune nu stai linistit noi fetele niciodata nu spunem cand ne place un tiplaughing mai ales daca vorbim cu el in acel moment daca spune da si nu esti tu acela mai las-o putin si nu fi trist, cu prima ocazie cand tipul acela ii va face o faza urata atunci i-ai putea spune" daca as fi fost el nu ti-as fi facut niciodata asta" si gatabig grin e si dragut nu ii spui direct ca o placi)
sau ai putea pur si siplu sa te duci la ea cand e singura o iei de mana si ii spui pe un ton cald si calm ca o placi dar sa nu pari a fi lovit de soarta sau de un peste in cap. succes ma boy>big grin