| Điana_Härå_1993 a întrebat:

Cum ii spun cuiva ca il plac subtil?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

II arati prin flirt subtil si gesturi

| Bondarel99 a răspuns:

Da-l like-uri pe Facebook. De obicei baietii abordeaza multe fete pe Facebook, daca si el interesat dupa ce o sa vada ca ii acorzi atentie, iti va da mesaj.

| Violleta2022 a răspuns:

Zambindu-i de fiecare data cand il intalnesti.
Restul il va face el, daca si el are aceeasi simpatie pentru tine.

| Kerre a răspuns:

Incearca sa te bagi cu el in conversatie, sa-i zambesti, incearca sa razi la cate o glumita spusa de el. Intr-un final cred ca isi va da seama ca il placi si va face tot acelasi lucruri.

| devilshelp a răspuns:

Daca e timid trebuie sa fii destul de evidenta. De obicei baietii timizi au stima de sine scazuta mai ales in jurul fetelor pe care le plac. Razi la glumele lui (nu exagera, o sa pari disperata), atinge-l (nu pervers, de exemplu cand stai pe scaun langa el lasa picioarele sa se atinga cu ale lui si vezi daca le muta), uita-te la el din cand in cand (nu exgera) si ar trebui sa se prinda. Bafta!