| Vlach a întrebat:

Mi-am rupt o buba de varsat si acum s-a format o coaja, pot sa rup si acea coaja? ma jeneaza destul de tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Te jeneaza ca este la vedere sau te jeneaza ca e intr-o zona mai incomoda? Iti recomand sa trimiti pe cineva la farmacie sa-ti ia ceva pentru bubele respective bolii si nu le rupe sub nicio forma, am avut varsat de vant, m-a mancat undeva sa le rup si acum am un semn, unde, pe frunte, nu e foarte mare dar e acolo.

| Lostlyric a răspuns:

Nu happy Mai bine iti dai cu o crema calmanta sau racoritoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rupe și unge cu betodin

| Kogaion a răspuns:

Nu ti-o rupe ca o sa ramai cu cicatrici, asa am rupt si eu o coaja si inca am cicatricea respectiva.

| Raniaa a răspuns:

Jos mâinile!
Cel mai bine aplică o cremă.