| cazutadepemarte a întrebat:

Am o intrebare si as vrea un raspuns daca il stiti va rog, un simplu da sau nu. Daca nu este contact sexual, adica penetrare, dar este atingere reciproca(specific cu mainile) din partea la amandoi, iar baiatul a avut acel lichid pre-ejaculator, fara sa ajunga la adevarata ejaculare, aproape de vagin, (specific nu a intrat in vagin) doar aproape de el, exista vreo posibilitate de sarcina. As vrea sa zic ca sunt virgina, n-am avut nici un contact sexual! multumesc mult! si o a2a intrebare exista vreo posibilitate ca acel lichid sa fii putut intrat in vagin cu ajutorul mainilor? multumesc sad

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este putin probabil, practic neglijabil. Nu am auzit de nimeni care sa fi ramas insarcinata prin aceasta metoda, asa incat eu cred ca nu este posibil.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista risc de sarcina daca nu te penetreaza.

| madalicious a răspuns:

Nu. Este doar o mica posibilitate, dar aproape infima, deci nu-ti face griji. Atata timp cat nu exista penetrare, sunt sanse foarte mici sa ramai gravida.

| εїз a răspuns:

In primul rand. acel lichid se numeste sperma. in al 2-lea rand. cu ajutor mainilor ar fi putut sa atinga vaginul. daca a atins vaginul nu este nimic, dar daca sperma s-a dus in vagin adanc. sigur poti fi gravida. happy

| Mihaic93 a răspuns:

Du-te-n alta parte, aici nu e sexologie, deci n-avem de unde stii.

| คเค๓เк a răspuns:

Nu stai linistita!
Nu exista nici`o posibilitate de sarcina

| klary a răspuns:

privire la "insarcinata fara penetrare" trebuie sa-ti spun ca himenul nu este o membrana etansa, avand cel putin un orificiu, mai mare sau mai mic, iar daca ejacularea are loc in acel orificiu (cum se intampla de obicei la cei care nu vor sau nu pot sa penetreze) si se nimereste ca fata sa fie in perioada fertila, sansele de a ramanea gravida sunt cat se poate de reale.

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu...si probabil ca dahappy

Răspuns utilizator avertizat