| AnaDbv a întrebat:

Am o mare rugaminte la baiet, sau fete doar daca au trecut prin asta. Treaba sta cam asa: baiatul pe care il iubesc m-a iubit si el cu mult timp inainte... Acum vreo 4 ani...pe atunci nu prea stiam eu ce e aia o relatie si nu am dat importanta acestui lucru. Acum am 18. Roata s-a cam intors. Sunt indragostita pana peste urechi. El nu mai simte nimic pentru mine. Marea majoritate a timpului o petrecem insa impreuna. Ne intelegem destul de ok pana incep eu sa ii spun ce simt...asta strica de multe ori totul....intelegeti in mare parte ce am vrut sa zic. Intrebarea mea este: credeti ca exista vreo sansa pt noi doi? Daca da, cum si ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar trebui sa realizezi ca acum 4 ani te iubea un copil,un baiat imatur...
Pe care atunci l-ai ranit si a invatat sa nu-si mai scoata la iveala inima.
Acum,esti in fata baiatului matur,stapanit si prudent,care nu face de doua ori aceeasi greseala.
Daca ai sti sa-ti temperezi pornirile si marturisirile,poate ca ai avea o sansa,dar nu stiu.
Poate ca e foarte real faptul ca nu mai simte nimic pentru tine si tu bati la porti ermetic inchise.
El s-a schimbat,a capatat experienta,vede lucrurile altfel si nu-l mai convinge doar chimia dintre voi.
Nu-l mai sufoca cu discutii legate despre sentimentele tale,i le-ai spus,le stie,nu transforma fiecare intalnire a voastra intr-o marturisire,lasa aerul dintre voi sa devina respirabil.
Cu fiecare marturisire a ta, il mai alungi putin, invata sa taci si sa lasi lucrurile sa se dezvolte de la sine, mai bine scrie intr-un jurnal ce simti, decat sa-i spui lui.Nu acum,nu e cazul. Daca totul va merge in directia dorita de tine,ai putea sa i-l dai la un moment dat, daca nu, poate te ajuta sa te trezesti...
E foarte greu sa nu-i spui ce simti, stiu.
Dar se intampla uneori ca tacerea sa fie mai fructuoasa decat orice alt discurs inflacarat!
Lasa-l sa se convinga ca te-ai schimbat, ca tot ce-i spui nu sunt vorbe goale si poate sa-si reconsidere punctul de vedere!
Da-i timp!

| ywar a răspuns (pentru greece12):

Cta te iubesc eu pe tine

| greece12 a răspuns (pentru ywar):

love struck

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,eu cred ca este o posibilitate faza e ca el sa obisnuit sa vada ca nu isi pasa de relatie, nu i arata-i afectiune el tea imitat asta a facut si acuma cand i vb de iubire face ce faceai tu, acuma totul e sa i arati afectiune in timp cred ca te va iubi din nou repet doar daca mai simte ceva pentru tine e foarte important sa nu il sufoci

| neutrino a răspuns:

In mod normal nu, daca te gandesti la o relatie normala, dar nu cred ca el ar refuza o aventura grozava cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate peste inca 4 ani, se va intoarce din nou roata.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Ce poti face?
Trebuie sa joci dur. Tipul nu mai poate de atata bine si trebuie scuturat nitel.

Fa-l gelos,ignora-l,zapaceste-l,fii rea,fii hot,afiseaza-te cu alti baieti,nu-l cauta,uita de el,etc
Fii hot, fii hot.winking

Daca in urma la toate astea tipul se trezeste, e bine, daca nu si incepe cu nasoale gen esti patarda, te credeam altfel si din astea e clara treaba.
Continua cu ce ai inceput sa faci.