| Andreiu68 a întrebat:

Am o nelamurire.Am 17ani jumate si nu am avut niciodata o iubita.Azi eram afara cu 4 prieteni si au inceput sa discute ca noi toti o sa murim fara o iubita.Eu am spus ca ce iubita, nu vezi ca nu sta nimeni cu noi, fete de unde? Si unul din baiati a zis pai daca nu vorbesti si nu te bagi in seama cu japca nu ai cum sa iti faci, du-te si fa-ti prietena bu astepta sa vina ele.Eu am incercat mai demult (6-7luni) sa imi fac o iubita dar ori spuneau ca nu ies afara ca e frig(dar dupa jumate de ora o vedeam pe afara), ori spunea ca nu sunt genul ei, alta spunea ca sunt prea asa, mi-am pierdut timp degeaba cautand.Mai salut fete de prin cartier de varsta mea(17ani) dar ele nici nu imi raspund, se stramba din gura ca si cum ar fi:,, tu ce vrei ba?"Nu mai incer pentru ca mi-am piersut incredere(daca era 1-2mai ziceam, dar au fost vr-o 8-9 esuari)mi-am pierdut rabdarea.Credeti ca trebuie sa agat eu fete sau sa vina ele prin gesturi simple?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu trebuie sa agati deloc pentru ca ele cauta prosti cu bani sa le scoata prin oras, daca mori singur asta e. Singur nu ai cum sa mori pentru ca esti inconjurat de lume si tot in civilizatie mori indiferent ca nu ai partenera - iar desteptului ii poti zice sa se bage el in seama cu ele si sa le arate 500€ altfel fara bani e un paduche microscopic

| Nitunitu a răspuns (pentru mgtow):

Mai tata dar ai suferit mult cu femeile astea...

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ar trebui sa fii sau sa devii disperat la varsta ta. Toate se petrec la vremea/varsta lor. In situatia ta sunt alte mii de persoane atat fete cat si baieti. Sanatate.

| antoniaidk a răspuns:

Avea dreptate..fii direct.fa-ti o iubita laughing la 17 ani jumate aveam deja vreo 8 relatii serioase laughing)

| BlueTulip a răspuns:

Nu cred ca multe fete ar baga un baiat in seama deoarece e mentalitatea cum ca baietii baga in seama fetele, ei sunt mai curajosi. Daca se comporta asa, poate ca nici nu merita atentia ta. Poate ca nu ai vorbit cu o persoana potrivita, sunt atatia oameni, ai atatea si atatea sanse si e putin probabil sa mori singur (macar un caine poate o sa ai big grin). Nu renunta si nu te lasa jignit de comportamentul lor happy