| Ionel_Ionel_Nadre_1983 a întrebat:

Am o prietena din clasa a 9-a si nu stiu cum sa aduc vorba despre sex, ca de fiecare data ori schimba subiectul ori se face ca nu aude...
Ce sa inteleg, ca nu vrea? sau ca nu e pregatita?

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Clasa a 9-a?! E inca un copil! Mai baiete, sexul cu minore este condamnat de Codul Penal, chiar daca ea iti da in scris ca vrea! E prea mica si nu are discernamnat! Te reclama parintii ei si ajungi la mititica, de o sa te ia aia mari pe tine de "papusa" frageda! Asta vrei, s-o patestiu ca in filme?! Stai cuminte si pune mana pe carte! Invata cat mai bine si peste cativa ani, o sa te caute ele!

| Mozambic19 a răspuns:

1. ar putea sa-i fie (putin) rusine sa vb despre asta cu tine
2. vrea sa evite subiectul
3. nu e pregatita sa faca sex si de aceea evita sa vorbeasca despre asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Abia are buletin, normal ca nu e pregatita, las-o sa isi vada de copilarie asa cum trebuie sa iti vezi si tu.

| Azµre a răspuns:

Nu vrea e clar laughing discuta cu ea

| PsyhoWoman a răspuns:

Mai degraba... poate a facut-o si nu vrea sa afle nimeni smug

| Azµre a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Corect

| PsyhoWoman a răspuns (pentru Azµre):

big grin

| Azµre a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Eu unu nu inteleg intrebarea e tipa din clasa a 9 a sau el are prietena din calsa a 9a rolling on the floor si nici acum nu au vorbit de sex rolling on the floor nu m-ar mira nimic, mai stiu un cuplu de genul...

| PsyhoWoman a răspuns (pentru Azµre):

laughing)

| TwEEty_9286 a răspuns:

Fiecare persoana trebuie sa se simta pregatita pentru a face "sex". Poate ea nu crede ca este pregatita, poate din cauza faptului ca nu are incredre in ea, sau poate pentru ca ea nu considera ca a venit momentul sa se intample asa ceva.
Iti garantez, in momentul cand se va simti cu adevarat pregatita lucrul acesta se va intampla garantat.
O zi buna :*

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Sper pentru cazierul tău că nu ai peste 18 ani.

| pisii11 a răspuns:

DA ....sigur nu este pregatita pentru pasul acesta are doar 16 ani peste un an o poti convinge si poti incerca cu toata increderea acum ai rabdare cu eawinking vei vedea ca va veni si timpul pentru dragoste te.am :* papa Fundita?puppy dog eyes

| deNN1996 a răspuns:

Nu e pregatita inca, mai asteapta si tu ceva timp, pana ea o sa simte ca e gata!