| AstroidCookie a întrebat:

Hei! am nevoie de ajutor.
Sunt in a 7a si imi place de o fata enorm..as vrea sa ii spun asta dar nu stiu cum..as vrea sa o spun intr.un mod diferit si sa inteleaga ca mai mult o plac ca pritena....cum sa o spun? Dau funda..va rog raspundeti!

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

Hei, Astroid!
Nu poți să placi o fată foarte mult, iar în același timp să o placi mai mult ca prietenă...ori o placi ca prietenă, ori o placi ca și fată. Nu pot fi amândouă.
Acum, dacă nu ai nici tupeul și nici curajul să-i spui direct că o placi, având în vedere că ești abia a7a, ai putea să vorbești cu ea, să o întrebi ce face, ce materii îi plac, ce îi place să facă în timpul liber, arată-i că-ți pasă de ea! Când e supărată pe cineva, dă-i dreptate, fie că e ca ea sau nu happy și râzi la glumele ei indiferent dacă sunt bune sau nu. Fă-i și complimente din când în când, gen,, arăți bine azi" sau,, îmi place cum ți-ai prins părul"
complimente nevinovate, știi?
Oricum, la un moment dat o să-ți dai tu seama dacă e doar o simplă pasiune copilărească, dacă într-adevăr o placi sau dacă ea este până la urmă doar o bună prietenă.
Multă baftă!

| AstroidCookie explică (pentru MeForeverAlone):

O plac ca fata.fac complimente...si fac ce ai spus acolo.dar nu cred ca observa.ce sa fac..cum sa o spun? printr.o poza sau. ceva care sa se subinteleaga... oricum ai funda..mai da-mi un sfat!

| AstroidCookie explică (pentru MeForeverAlone):

Apropo..ne cunoastem de 2 ani...stiu multe despre ea...

| MeForeverAlone a răspuns (pentru AstroidCookie):

Scuze, abia acum am vazut mesajul.
Sincer, cred ca trebuie sa-i spui direct. Ori incerci sa faci un videoclip cu diferite texte si imagini de ale voastre, la finalul caruia sa-i marturisesti, ori ii trimit o melodie si ii spui ceva gen,, uite, asta simt eu pentru tine``
Dar vreau sa spun ca in general fetelor le plac baietii directi si curajosi. Daca intr-adevar vrei sa o dai pe spate, spune-i totul cand sunteti singuri undeva, sau roag-o sa vina cu tine pana undeva si sarut-o happy
https://youtu.be/aV87tLOuzpk

| MeForeverAlone a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Ai putea sa o inviti la o cofetarie si sa cumperi o prajitura in forma de inima, nu are cum sa nu-si dea seama happy

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Scoate fata la un suc si spune-i pur si simplu ce simti pentru ea. Prima data este mai greu, pe urma nu iti va mai fii. Bafta.

| T0T a răspuns:

Dacă o placi ca și fată vei fi forever în friendzone dacă îi dai de înțeles aia. Ar fi cel mai prost lucru pe care l-ai putea face.