| Nutzjj a întrebat:

Am o problemă...
Am 10 ani si mă masturbam(sunt fata) și in timp ce faceam asta am urinat, are vreo legătură cu menstruația?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

De ce nu o întrebi pe mama sau pe mătușa ta aceste lucruri?

Văd că pe forumul ăsta zac și posibili pedofili așa că te sfătuiesc să nu accepti si nici să postezi fotografii în ipostaze indecente și să nu divulgi date personale, chiar dacă pare a fi o altă fată în spatele contului

| LoveSleep a răspuns (pentru TheGentleman):

Cum iti permiti sa denigrezi in asa hal acest site? Cristina, ce pazesti? (o fi murit Cristina de mult timp)

| Nutzjj explică (pentru LoveSleep):

Eu?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Asa de 'repede' ai inceput sa te masturbezi?
nu se intampla nimic, ceea ce ai simtit tu este ceva de genul squirt https://www.vice.com/ro/article/z3v5a9/pasii-prin-care-ajungi-la-squirting

Menstruatia incepe in intervalul 11-14 ani (menarha), in unele cazuri chiar la varste mai mici (8-10 ani) si dureaza pana la menopauza, undeva dupa 45 de ani

| Violleta2022 a răspuns:

Ce cauti la 10 ani pe un forum unde copii sub 12 ani au interzis?

| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu, nu are nicio treaba masturbarea cu menstruatia, insa poate avea cu urinarea.Cel din urma nu cred ca este cazul tau, fiindca nu ai introdus nimic in vagin, nu?

| hipotronic a răspuns:

Hei! Îți recomand sexul vs barza, ei ofertă suport gratuit asupra a tot ceea ce ai nevoie să știi pe partea asta de educație sexuală. Sunt de încredere și sunt specialiști. Scrie-le pe pagina de Instagram sau Facebook și așteaptă un răspuns

| Anamaria445 a răspuns:

Pai cum te masturbezi tu la 10 ani, ai grijă și cu te ce masturbezi dacă nu ai grijă s-ar putea să-ți rupi himenul sad

| Lupică27 a răspuns (pentru Anamaria445):

Ce te mira, astea sunt generatia mame la 12 ani. o generatie fara copilarie.

| Lupică27 a răspuns (pentru doctorandus):

Da ma frate, asa e, dar inainte se maritau la 14 ani acum la 14 ani umbla cand cu unu, cand cu altul.

| doctorandus a răspuns (pentru Lupică27):

"Citesc dintr-o carte de Ion Simionescu, Țara noastră, oameni, locuri, lucruri. E scrisă de un academician, ceea ce o apără de bănuiala neseriozității. E apărută în 1937, ceea ce o apără de acuza de stîngism. Spune autorul că evlavioasele țărănci ortodoxe de pe vremuri aveau sifilis în proporție de 5, 28 % – una din douăzeci (pag. 325). În mediul rural, analfabetismul urca pînă la 90 % (la femei, în nordul Basarabiei). Ortodoxia, foarte puțină, cîtă va fi fost în acest mediu analfabet, era înecată într-un ocean de superstiții." https://web.archive.org/......curantism/