| Sara2 a întrebat:

Am o problema destul de mare, sunt foarte timida cand sunt in pat cu iubitul meu, nu stiu ce sa fac cum sa ma port, el isi doreste sa fiu mai nebunatica mai altfel, dar nu sunt asa, pentru ca in ciuda faptului ca am 25 ani sunt exagerat de timida pentru aceasta varsta, imi e rusine si sa il sarut cand ne intalnim, mereu face el asta, nu mai zic mai mult...cum m-as putea schimba?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi putin la psihicul tau.
In primul rand,cand iubesti un om doresti sa i te daruiesti in totalitate.
Oricate bariere morale ai avea,cand ti se suie sangele la cap, lasa-te libera, in voia sentimentelor.
Posibil sa fi avut parte de o educatie oarecum rigida care sa-ti sune clopotelul de alarma si la un simplu sarut.Trebuie sa depasesti acest impediment daca nu vrei ca iubitul tau sa se piarda in alte imbratisari mai putin timide!
In concluzie, stai de vorba cu tine serios si imagineaza-ti singura scene in care esti impreuna cu el si ce ai vrea sa faci.Incepe cu imagini usoare,mai intai pe strada sarutandu-l,pe urma singuri undeva...
Repeta aceste imagini in mintea ta de zeci de ori pana le vei putea "vedea" degajata,apoi, treci la practica.
Raspunsul e in tine, gaseste-l si totul va fi bine.
Mult succes!

| ignore a răspuns:

Schimbate dar schimbate incet adica incepe sa-l iei de mana sal priveste in ochii apoi sal saruti gadilal muscal daca vezi ca ii place fii mai increzatoare fa mai rawrolling on the floor)))))si tot asa.nu trebuie sa iti fie rusine de el deoarece el te iubeste si sal pupi pe strda sau cand sunteti voi 2 nu vad nimic raw in asta

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Schimba rolul pentru cateva minute si vezi daca-ti place. S-ar putea sa descoperi laturi ale personalitatii tale care sa iti placa. Nu are de ce sa-ti fie rusine de iubitul tau, e un tipar gresit.

| mdany a răspuns:

Trebuie sa fi mai increzatoare in fortele proprii. Daca mai si sunteti impreuna in pat pai dai bataie ca nu va vede nimeni si nu ai de ce sa iti fie rusine de propriul prieten.Sau or fi lipsa de incredere? Trebuie sa fi putin mai dezghetata, nu e mare lucru.Nu te mai gandi la altii, ce pot sa zica pe drum daca iti saruti prietenul.Fiecare isi vede de treaba.Nu stiu cumva incearca sa ai mai multa incredere in fortele proprii.

| Noreasontosimle a răspuns:

Pai daca sunteti impreuna de putin timp, e normal sa fi timida dar nu chiar asa. Daca sunteti de mult timp atunci ethinking aiurea. Tu il cunosti destul de bine nu ar trebui sa fi asa, atunci cand te vede timida.probabil ii dai senzatia ca nu te simti bine langa el. Fi mai indrazneatabig grin funda?love struck

| ionela22 a răspuns:

Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa incerci sa nu mai fii asa retinuta.El te iubeste insa in cele din urma il vei pierde daca nu te schimbi macar putin.Gandestete ca il iubesti si merita sa fii mai afectuoasa ăt iubirea voastra si pentru ca asta isi doreste.Incepe incetul cu incetul comunicati cat mai mult si poti incepe cu gesturi tandre imbratisari pupicuri etc.Ai incredere in tine si vei reusii.Comunicarea conteaza si sa te simti in largul tau.Sigur il vei face fericit daca macar incerci.Un barbat are nevoie de atentie, tandrete.Succes!

| LallyLala a răspuns:

Incearca sa dai frau liber sentimentelor cand esti impreuna cu el, simte-te bine.Cu timpul nu iti va mai fie rusine, trebuie doar sa il cunosti mai bine(asta doar daca sunteti impreuna de putin timp ).

| Deeviiil a răspuns:

Nu trebuie sa fii timida.in primul rand este prietenul tau, va iubiti.Incearca sa vorbesti mai mult cu el, vezi care este si parerea lui, oricat de timida ai fii gandeste`te in primul rand ca tie ca prieten el te intelege si nu ai de ce sa fii asa:* comuncati mai mult unul cu celalalt si o sa vezi ca o sa fie totul mai ok:* succes in continuare si iubiti`va multbatting eyelashes