| everytimeeverything a întrebat:

Am o problema din nou. aseara am facut petting cu prietenul meu ( sunt virgina )si s a intamplat o data sau de doua ori sa atinga din greseala vaginul cu varful penisului si sa ma doara. acum de dimineata am gasit pe chilot o mica secretie normala, dar si putin de tot rosie. ce poate fi? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Ai aproape 17 ani, multi inainte! La varsta asta trebuia sa stii mai multe despre peeting, ala a fost asa de excitat incat era sa te penetreze.
"Jocul de-a excitatia" - aceasta ar putea fi definitia cea mai buna a petting-ului. Atingeri tandre, priviri patimase, alinturi pline de erotism, saruturi suave, dezmierdari fierbinti - activitati sexuale care exclud contactul organelor sexuale, dar care va pot aduce orgasmele mult dorite.

Petting-ul este un joc al mainilor cu trupul partenerului, este sex fara penetrare, dar al naibii de placut! La fel credeau si adolescentii din America anilor '50, care, din lipsa de mijloace de contraceptie, se stimulau prin mangaieri si saruturi pana cand atingeau orgasmul. Ti-a intarziat cm-ul?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei citi cu atentie si raspunsul ce ti-l-am lasat pe data de 5 mai vei intelege ca nu ai de ce sa te panichezi in astfel de situatii. Este posibil ca sa fii apasat cu mai multa putere glandul de himenul tau care in astfel de conditii sa fi cedat foarte putin, adica sa se fi fisurat, sa apara crapaturi minuscule imprejurul gauricii existente in ea.Acesta poate fi si/din acest motiv a aparut atat durerea cat si acea sangerare. Poti fi linistita deoarece ai ramas in continuare virgina din moment ce nu te-a penetrat. Vei fi dezvirginata doar in momentul in care isi va baga in intregime penisul in vaginul tau si prin aceasta se va rupe si himenul. Daca doresti sa iti mentii virginitatea roaga-l sa fie mai atent cand va veti mai juca.Multa sanatate.

| Klandestin a răspuns:

Cu capu penisului, nu cu varfu, ca nu-i sageata.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Klandestin):

Ambele exprimari sunt "neacademice"/vulgare deoarece denumirea corecta este GLAND.