| Ganga2345 a întrebat:

Am o problema legata de fete. Am sa le numesc Maria si Ioana. Pe Maria o plac de mai mult si vorbim de mai mult timp avem super multe lucruri in comun si mi se pare perechea perfecta. Iar cu Ioana vorbesc de cateva saptamani si ea este foarte atrasa de mine. Ideea este ca (,) cu Maria am vrut sa fiu impreuna si mi-a spus sa am rabdare si am inteles asta desi ne comportam aproape ca un cuplu. Iar cu Ioana nu am vrut neaparat o relatia dar vorbeam destul de des si intr-o zi m-a rugat daca ii dau coment la o poza si am facut-o. Problema este ca Maria a aflat de acel coment si Ioana i-a spus ca suntem impreuna iar noi nu suntem.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamaria82726 a răspuns:

Astea sunt chestii copilaresti. In primul rand, Ioana a facut o chestie aiurea ca a mintit-o pe Maria. Nu e frumos. Daca vrea ceva concret cu tine, trebuie sa iti spuna. Dar e genul ala care desi nu te are, incearca sa ii indeparteze pe toti din jurul tau. Sa puna stapanire asupra ta. Vrea sa fii doar al ei, desi nici nu stie ce gandesti despre ea. Nu o stii de mult timp din cate zici, nici nu stiai daca poti sa ai incredere in ea si oricum ti-a dovedit ca nu. A folosit acel comentariu de la poza ei(pe care oricum ea ti l-a cerut) impotriva ta. Ca sa o indeparteze pe Maria fiindca poate vedea ca tii la Maria mai mult decat la ea. Eu nu iti pot spune ce decizie sa ei. Nu le cunosc totusi pe fete, nu stiu cu care esti tu mai compatibil. Asa din descrierea asta se vede doar ca Maria nu a gresit cu nimic, si Ioana e mincinoasa. Dar nu le cunosc lor caracterele. Diferenta dintre ele este ca Maria te tot face sa astepti si iti da sperante care ar putea fi false, iar Ioana iti arata pe fata ca te place si ar fi oricand cu tine. Daca tu o placi pe Maria mai mult decat pe Ioana, nu trebuie sa fii cu Ioana impreuna doar fiindca ai gasit o fata care vrea sa fie cu tine. Dar nici nu inseamna ca trebuie sa stai dupa o fata care iti tot da sperante. Decizia e a ta pana la urma. Eu am analizat situatia din punctul meu de vedere. Ti-am zis ce as gandi despre ele daca as fi in locul tau

8 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Maria se lasă aşteptată iar
Ioana nu este sinceră.
Ioana este atrasă de tine, tu în schimb o preferi pe Maria. Eu zic să continui cu Maria, poate are dreptate şi în cazul vârstei voastre chiar nu necesită grabă.

| aditimus a răspuns:

Alege una, fa ce iti dicteaza inima.

| Cristina788 a răspuns:

Vezi cu care te ințelegi mai bine, contează si caracterul intr-o relație si care din ele e mai serioasă.
Sau poti sa te uiti la pozele lor sa vezi care e mai drăguță

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E e problemă foarte grea, când ești și nu prea ești. Încearcă să fii.

| Andreeush a răspuns:

Asta se întâmplă când vorbești cu două fete în același timp.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Si eu am o problema ca sunt la fel de prost ca tine frate.

| MValentin a răspuns:

Si eu am patit la fel, am vorbit cu 2 fete odata si m-am atasat mult de ele fara sa-mi dau seama. Pe una o cunoșteam de 4 ani si vorbeam din cand in cand si in ultimul timp mai mult si mai tare, dar intre timp in acel ultim timp aveam o relatie cu alta fata si gen era oarecum 100% relatie dar era. Astfel m-am atasat de amandoua pana am ajuns cu amandoua la forma de relatie. De acolo a urmat sa ma mustreze constiinta si nu stiam ce sa fac ce sa aleg (pana ceea ce o cunosteam de 5 ani a vazut intr-un ss ca vorbesc cu altcineva. Si au urmat zile de chin nu stiam cum sa nu le ranesc etc. Dar intr-un final a trebuit sa fac ceva acum decat in viitor si am ramas cu ceea ce o cunosteam de 5 ani. Soo pare simplu asa dar nu iti recomand deloc sa avansezi in 2 parti cat stii a te atasezi si tu. Acum in prezent am o relatie cu a de 2 ani si frumos nu am mai vorbit cu nicio alta fata si nu simt nevoia. Doar alege si nu duce totul departe ca o sa le ranesti. Bafta si daca e ceva sa te ajut pm aici si luam legatura

| Alex99B a răspuns:

Tine minte ce iti zic eu cand ai una n-ai niciuna, cand ai doua ai jumate cand ai 3 atunci ai una