| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema,, treabe ste ca, cand ma masturbez, am orgasm, dar nu imi iese deloc sperma, imi iese putina urina. Am aproape 15 ani, 1.65 inaltime, nu sunt foarte dezvoltat, niste sugestii? Sunt baiat.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Daca un barbat nu incheie un act sexual cu ejaculare, ceva este in neregula, dar nu in jumatatea de jos, ci in cea de sus a corpului. Vina pentru disfunctiile de ejaculare o poarta in mare parte problemele psihologice, cu exceptia cazului in care vorbim de baieti foarte tineri care inca nu produc sperma sau de un barbat in varsta care poate trece prin asa ceva din cauza ca organismul lui a imbatranit.

Daca un barbat nu ejaculeaza, el nu poate avea nici orgasm. Probleme suplimentare sunt cauzate de sperma adunata in testicule care cu siguranta nu este un lucru sanatos si poate deveni dureros de-a lungul timpului. Dupa cum am mentionat anterior, motivele trebuie cautate in psihicul masculin, care impiedica ejacularea intr-un fel sau altul.
Deci stai calm organele tale genitale nu produc inca sperma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru vocea):

Nu-i inca barbat, are doar 14 ani!
Si daca se dezvolta mai incet, probabil ca are corpul unui copil de 12 ani, ceea ce-i normal si explicabil, ca aparatul lui reproducator sa nu fie inca dezvoltat, desii erectiile sunt prezente, dar sperma apare mult mai tarziu, cand organele sunt deja formate si incep sa functioneze.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai asteapta. Organele tale reproducatoare inca nu au ajuns la maturizarea lor sexuala. Nimeni nu poate prezice cand se va produce prima ejaculate de sperma. Mai asteapta. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu reusesti sa finalizezi masturbarea cu eliminare de sperma, inseamna ca organele tale sexuale nu sunt complet dezvoltate pentru a produce sperma. Asteapta sa mai cresti si organele tale sa se maturizeze pentru a produce sperma.