| deea89_9851 a întrebat:

Am o problema... vb cu un baiat pe mess si imi spune ca ma iubeste si alte din astea vrea sa ma sarute si altele. Dar cand sunt fata in fata cu el nu spune nimic. ce sa fac daca continua asa no sa spuna niciodata ce ar vrea sa spuna... crying
Help!

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Dar de ce vrei sa iti spuna asta in fata?
nu iti e de ajuns ca ti-o zice pe mess? el a facut primul pas marturisindu-ti asta pe mess.acum e randul tau sa te apropii de el.stai de vorba cu el despre asta. spune-i ce simti tu pentru el.arata-i ce simti, arata-i ce vrei.
daca mai stai asa mult nu o sa ajungeti niciunde. el poate e mai timid, poarte nu stie ceea ce simti tu si ceea ce vrei tu.de asta nu face nimic atunci cand sunteti fata in fata. fa tu! e randul tau!

| Zazu a răspuns:

Fata draga, e curios faptul ca pe mess te iubeste la nebunie, dar in afara messului nu are de gand nimic.Nu vrea sa spuna nimic, trebuie sa ai destula minte sa vfezi singura fara sa ti se atraga atentia ca baiatul doar se joaca, din lipsa de alta activitate intelectuala. Daca ar avea gandurti serioase nu ar comunica cu tine pe mess, te-ar cauta la usa, ti-ar canta serenade noaptea la balcon, sau ar sta dupa coada ta tot timpul.
Vorba lui Costi,"ce probleme existentiale"! Hai sa ne pupam pe mess, ...hai,dar cu ce?! Sa fim seriosi, un pic de maturitate nu ar strica.

| Mara_1046 a răspuns:

Fa tu acel prim pas si saruta-l sau, pur si simplu, apropie-te mai mult de el. Sunt sigura ca astfel ii vei usura drumul spre tine si vei auzi si primi tot ceea ce vrei.

| ɱɪƭȥυʅɪɲʌ ✰ a răspuns:

Baiatul acela probabil ca e mai timid cand este in fata ta... multi se emotioneaza in asemenea momente

parerea mea e sa nu-l presezi... daca si tu vrei sa il saruti, ar trebui sa faci tu acel pas big grin

Bafta :*:*:*

| costi a răspuns:

Ce probleme existentiale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este timid fa tu primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu vb el pe mes