| DiannaDi a întrebat:

Am o relatie de 7 luni si am impresia ca iubitul meu s-a plictisit de relatie. E mai distant si nu mai imi face complimente si a spus ca lucrurile au evoluat repede intre noi in timpul asta. E drept ca obisnuim sa ne intalnim des de la inceputul relatiei si aici poate am gresit. Ce sa fac in situatia de fata? Am obosit sa mai insist si sa cersesc atentia lui dar nici nu l-as lasa

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Singurul lucru pe care-l poti face este sa o raresti putin cu el. Daca se sesizeaza, va intreba, va cere raspunsuri, dar putin probabil. Cel mai posibil s-a plictisit; vorba lui, relatia voastra a evoluat prea repede. Este inutil sa ii cersesti atentia, nu faci decat sa te pui in situatii jenante si pentru tine si pentru el. Crede-ma, nimic nu e mai dificil decat sa ne prefacem ca inca merge. Sincer, nu are rost. Daca dupa o pauza, el nu te cauta... e mai bine pentru amandoi ca fiecare sa o ia in alta directie. Poate doare, dar cam asta e realitatea. Succes.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este mult prea devreme sa se intample asa ceva intro relatie bazata pe iubire. Focul dragostei sa fii fost atat de intens incat a ars atat de repede cea mai mare parte din combustibilul iubirii? Incearca niste fantezii sexuale, pune-ti imaginatia la contributie. Daca nici prin ceva nou/inedit si o daruire totala nu reusesti sa-i reinvii dorintele situatia, relatia in fond incepe intr-adevar se intre in colaps. Te inteleg perfect dar nici nu te-as sfatui sa continui sa-ti cersesti fericirea.Chiar nu merita sa te umilesti.

Răspuns utilizator avertizat