| Christe a întrebat:

Am patit o chestie destul de ciudata; Ii plac unui baiat mai mic decat mine, 1 an, 2... Situatia e cam ciudata. Are 2 luni de cand plange dupa mine, deoarece mi-a spus ca ma iubeste, si eu nu simt aceiasi chestie pentru el. Nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca ma crede ca un monstru fara sentimente.

Răspuns Câştigător
| r3ally a răspuns:

Daca el plange si sufera nu este vina ta! Nu ai cum sa faci o relatie doar din mila. E mic baiatul, este doar o chestie de moment. Isi va da seama singur ca nu poate sa te oblige sa il iubesti doar pentru ca el te iubeste.
Daca vezi ca tot insista cu declaratiile lui e cazul sa il iei undeva unde sa puteti sa vorbiti in liniste fara a fi deranjati de amici si sa ii spui ceea ce simti. Sa ii spui ca dragoste cu forta sau mila nu se poate. Sa il faci sa inteleaga ca cel mai bine e sa te uite, sa isi gaseasca o fata care sa ii impartaseasca aceleasi sentimente. Poate va suferi o perioada, o saptamana, o luna etc dar ii va trece. Asa e perioada adolescentei, te indragostesti de cine nu vrei tongue Nu incerca si tu sa il faci sa creada ca poate pe viitor va fi ceva intre voi, e posibil pentru el si niste simple gesturi...glume sa il faca sa deduca asta big grin Nu esti un monstru fara sentimente (asa cum crede el), cred ca poti sa oferi foarte multa dragoste persoanei portivite. Dar nu lui! happy
Succes si sper sa inteleagabatting eyelashes

5 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Te iubeste, nu? Te cunoaste destul de mult sa zica asta? Iti zic eu, chiar daca nu te cunosc. Este doar atras de fizicul tau. Vreau sani si fund.

| neutrino a răspuns:

Cu blandete si fermitate explica-i ca nu se poate si de ce nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca nu vezi in el decat un amic.
Spune-i ca tii la el, dar nu il iubesti. Spune-i ca, daca intr-adevar te iubeste, va trebui sa accepte asta.
Zi ca nu vrei o relatie cu el pentru ca nu esti persoana potrivita pentru el si ca nu vrei sa il ranesti.happy
Bafta!kiss

| LuckySe7en a răspuns:

Iti spun decat atat: Daca o fata plange dupa un baiat inseamna ca iy duce doru`.
Daca un baat plange dupa o fata, inseamna ca intr`adevar o iubeste.love struck
Crede`ma, am plans si eu dupa o fata si a iesit cum nici eu, nici ea nu a crezut vreo clipa. Am suferit 1 an dupa eawinking

| LorenzoXDyfi a răspuns:

Pentru mine nu conteaza varsta doar ce fel de persoana ewinking