| biancamaria1998 a întrebat:

Cum as putea sa ii arat unui baiat ca imi place de el? Vorbim destul de des si imi spune ca ma iubeste, ma alinta, insa nu stiu daca si el ma place sau face asta doar din plictiseala. Imi este frica sa ii spun ca il plac pentru ca am impresia ca o sa isi bata joc de mine sau o sa ma fac de ras pentru ca el poate nu are aceleasi sentimente ca si ale mele. Am mai patit sa imi placa de cineva si sa vrea doar sa fim prieteni sau sa imi spuna te iubesc si toate cele doar pentru a ma baga in pat. El mi-a spus ca nu este genul si ca nu se gandeste sa ma bage in pat. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca tu crezi ca el isi bate joc de tine... de ce mai vrei o relatie cu el? thinking Exact, pentru ca nu stii. Asa ca tot ce poti sa faci (pentru a nu ii zice direct) ar fi sa continui ca pana acum, sa vorbiti mereu, sa va simtiti bine, sa radeti si asa din discutie in discutie, dupa ceva timp, cand o sa il cunosti mai bine si o sa stii ce fel de persoana este (si el la fel despre tine) o sa faceti de la sine si pasul urmator. Nu iti face griji.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi de cât timp vorbiți? de ieșit ați ieșit?

| biancamaria1998 explică (pentru Adry05):

De o luna, cam asa. De ieșit încă nu am ieșit fiindcă eu ma tot cotesc cu ieșitul fiind foarte timida și rusinoasa

| Adry05 a răspuns (pentru biancamaria1998):

și ce faci cu rușinea și timiditatea? stai pe veci în casă? vorbești de o lună cu el, cât crezi că stă omu să se roage de tine să ieșiți?

| Ciprian09 a răspuns:

Acorda o sansa si vezi cum decurg lucrurile! bafta happy