| ramona_1444 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfatul vostru. m-am indragostit de un baiat. am sa va povestesc pe scurt problema : el este coleg cu mine de clasa, eu il plac din ultima saptamana de scoala. si el mi-a dat multe semne ca ma place si se poarta foarte frumos cu mine mult mai frumos decat cu celalaltele. noi acum ne vedem aproape in fiecare seara deoarece iesim mai multi eu cu fetele el cu gasca lui langa scoala. el numi spune ca ma place vorbim doar chesti neinsemnate. eu am 16 ani el 15. vreau sa fiu cu el, ce sa fac? voi ce ati face?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Okay, am patit si eu asa
1.deci mai intai ar trebui sa te uiti bine la el, poate nu il placi. poate e doar un moft sau doar te atrage pentru ca se poarta frumos cu tine.
2. Poate tie ti se pare okay sa fii impreuna cu un tip de la tine din clasa [mai gandeste-te la asta]
3. E mai mic ca tine. Deci e mai imatur deci neintelegerile apar repede [chiar daca va iubiti]. Esti fata deci poate ai invatat ca esti mai matura ca el cu 2 ani, in cazul vostru 3 ani.
4. Acuma, daca esti chiar sigura ca il iubesti si vrei sa continui [in ciuda lucrurilor de mai sus raised eyebrows] uite, depinde de fiecare.
Unii baieti apreciaza daca le spui in fata, altii au alte iesiri. Acqm, poate nu conteaza, esti in vacanta deci nu te mai vezi cu el [zilniccraised eyebrows] Poti sa ii spui in fata [ daca se supara sau ceva oh go on pana in septembrie ii trece oh go on] Adica ceva de genu`,"iti place de mine?" sau ceva care iti vine in minte,[si inteligent on the phone sau cum crezi tu ca e mai bine. Cam asta iti zic eu.
A si, am uitat sa iti spun, te "indragostesti de el, din ultima saptamana de scoala? adevarata dragoste nu vine dintr-o data, deci, poate crezi ca il placi, mai gandeste-te inainte sa te faci de rusine. \Noroc/

| Melinik a răspuns:

Eu i-as spune pentru ca daca u zici ca si el te place asta inseamna ca unul trebuie sa faca un pas odata si odata asa ca fa-o u prima inainte sa se indragosteasca de altcineva. Oricum asta e parerea mea si asta as face :*.

| Lu4ifer a răspuns:

Doar convingel la o intilnire doar in doi apoi il eai de mina, doar esti mai mare, si va apropietzi putin incepe cu intrebari mai serioase dealde cum crezi am pute pe viitor sa fim o pereche sau ma placi? itipar dragutta? esti simpatic!