| FreshMenthol95 a întrebat:

Am si eu o intrebare din partea unei colege care a facut sex neprotejat in urma cu 3 saptamani dar fara ca prietenul ei sa isi de. a drumul in ea. Pana acum nu are niciun simptom. Poate fii insarcinata? :-s A facut un test de sarcina dupa 5-6 zile dupa contactul sexual, dar care a iesit negativ. Ma gandesc ca a iesit asa doar pentru ca l. a facut prea devreme. Se poate? Aaaaa, si menstruatia trebuia sa. i vina in urma cu 1 saptamana.

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Ce copii suciti sa mor eu, vi se rupe sufletu acolo de 5 lei cat costa o cutie de prezervative, care va scapa de stresul unei sarcini si de o gramada de boli? Zi-i sa mai faca o data testul la 2 saptamani de la contactul sexual. Atunci rezultatul va fi clar. Si folositi PREZERVATIVE oameni buni, decat bani pe un test de sarcina dupa fiecare partida de sex, mai bine la aceiasi bani stai fara stres 3 partide. Dar daca copiii vor "senzatii tari" ce sa le faci.

1 răspuns:
| monasimonaa a răspuns:

Da, poate fi insarcinata... dar o sarcina nedorita nu este singurul pericol. Atentie la bolile cu transmitere sexuala, printre care si HIV!