| BoOoMbOnik a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi sa imi spune-ti daca este o relatie in regula sau nu. Eu zic ca,avand in vedere ca nu sunt rude de sange, nu au nici o legatura de sange, este totul ok. Dar vreau sa imi spune-ti si voi parerea voastra. Deci eu am o verisoara din partea mamei mele ( fiica surorii mamei mele ) care are o relatie inceputa de curand cu unchiul meu din partea tatalui ( fratele tatalui meu ). Tin sa precizez ca sunt cam de aceeasi varsta, 3 ani diferenta, nu asta este problema. Vreau sa imi spune-ti daca credeti ca este ceva in neregula cu relatia lor.

14 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu cred ca au ei vreo relatie de rudenie, pentru ca mama si tatal tau faceau parte din familii diferite, casatorindu'se nu au inrudit totusi toti membrii. si mai ales clar nu ai rudenie de sange...

| xCatastrophe a răspuns:

Teoretic sunt rude, nu de sange dar sunt.
Nu ma incanta ideea, dar cine suntem noi sa judecam?

| Quassaar a răspuns (pentru xCatastrophe):

Si daca citim vechiul testament ajungem la concluzia ca toți suntem dintr-un fel sau altul rude...nu? Nici pe mine nu ma incanta ideea.dar...winking

| BoOoMbOnik explică (pentru Quassaar):

In ce sens nu va incanta ideea? Adica considerati ca e gresit sau?

| Quassaar a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Ideea de a fii rude unii cu alții, conform bibliei..la asta ma refer. Legat de întrebarea ta sunt sigur ca relația lor este perfect normala.

| BoOoMbOnik explică (pentru Quassaar):

Mersi pentru raspuns

| xCatastrophe a răspuns (pentru Quassaar):

Degeaba ma iei cu biblia ta daca sunt atee.
Dar sa-ti fac jocul. Daca toti suntem rude asa cum zici tu, inseamna ca incestul nu ar trebui sa se considere pacat. laughing

| Quassaar a răspuns (pentru xCatastrophe):

Draga mea, tot biblia spune ca ne-am născut din păcat (incest) si murim in pacat. Stai liniștită, nici eu nu sunt dus la biserica de prea multe ori dar am citit vechiul testament doar ca să-mi lărgesc orizontul.winking

| BoOoMbOnik explică:

De fapt parintii lor nu sunt deloc de acord, a iesit mare scandal pe chestia asta, ei zic ca sunt rude si in fine au facut mare scandal

| Quassaar a răspuns (pentru BoOoMbOnik):

Sunt doar abureli ale părinților. Poate sunt sunt probleme de alt ordin, eventual financiar sau intelectual cu care părinții sa nu fie de acord. Sunt sigur ca daca vor cere părerea unui preot, acesta le va da binecuvântarea.

| minrest a răspuns:

E clar ca nu e nici o problema. Pana si verii primari se pot casatori, doar ca trebuie sa faca o cerere, tu vorbesti de oameni care nici nu sunt rude de sange. Ce ma mira e ca se ridica problema. Te pomenesti ca incearca vreun intrigant sa bage strambe intre ei. Salut.

| SkyPilot a răspuns:

Nu este nimic in neregula, nu sunt rude de sange.

| Quassaar a răspuns:

Nu au absolut nici o legătură de rudenie din punct de vedere al sângelui. Se pot căsătorii fara nici o problema.

| GgAnett a răspuns:

Nu e nicio relatie de rudenie. E asolut normal si macar ramaneti toti in aceeasi familie mai uniti decat pana acum