| Roxx_4062 a întrebat:

Am si eu o mica/mare problema.sad. Sa incep cu inceputul, imi place tare mult de un baiat de la mine din liceu. Eu sunt boboaca iar el este in clasa a 12-a. Mi-am facut tupeu si am vorbit cu el pe messenger acum 2-3 saptamani si i-am zis ca il plac, iar el a zis ca incearca sa fie cu o fata cu care a mai fost, dar s-au despartit, s-au impacat si tot asa. joi seara mi-a dat mesaj "cf iubire" si i-am raspuns vineri, am vb cu el a zis ca place tare mult si ca vrea sa iesim la un suc. Am iesit vineri seara si an continuat sa vorbim la telefon. Acum, il plac si mai mult, iar el a zis ca nu mai vrea nimic de la fosta pentru ca nu se mai potrivesc. Oare chiar ma place sau ma ia la misto? Va spun ca se poarta foarte frumos.

Răspuns Câştigător
| iubiricaa a răspuns:

Greu de raspuns! exista posibilitate sa-si fi dat seama ca el cu fosta prietena nu se mai potrivesc,dar exista si posibilitatea sa se foloseasca de tine ca sa o uite! dar totusi tu intereseaza-te de la niste prieteni comuni, care sa fie si prietenii tai si prietenii lui! vezi si tu cum reactioneaza cand ii pui o intrebare despre fosta lui prietena! intereseaza-te! sau testeaza-l, inventand un motiv de cearta, pur si simplu daca sunteti din acelasi liceu, pune un coleg din cls sa se dea la tine in pauze cand e si asta de care iti place si vezi cum reactioneaza! succes!

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Te place happy.
Dar daca il plictisesti e genul de persoana care te lasa imediatwinking

| Comeandtellmesomething a răspuns:

E probabil ca fosta să-l fi refuzat iar acum să-şi încerce norocul cu tine.

| iubiricaa a răspuns:

Multumesc pentru fundita! sper din tot sufletul ca cel de care iti place sa te placa si el!

| b3bitsa a răspuns:

Pune`l la incercare! Poate ai si tu ceva prietene / prieteni care se inteleg bine cu el sa il intrebe sa vada ce zice si iti dia seama. Din cele spuse eu cred ca ai sanse la el! Sper sa ti se indeplineasca dorinta si sa va tina :*

| GregHouse a răspuns:

Poate te place. N-ar fi exclus.