| adelle a întrebat:

Am si eu o mica mare problema. Tin la fostul meu prieten enorm de mult, de 1 an nu mi`l pot scoate din cap. Si acum am inceput din nou sa vorbesc cu el de vreo luna. Problema este ca el a fost cu o fata timp de aproximativ 2 ani. Si am inceput sa ne intelegem bine, mi-a spus ca inca mai tine la mine si chestii din astea, si ca nu mai e cu aceea fata. Iar eu nu stiu ce sa cred, m`a intrebat daca vreau sa ne impacam, dar nu vreau sa`si bata joc aiurea si sa fie si cu mine si cu cealalta in acelasi timp. Problema este ca eu am vazut ca ii da mesaje ei, dar tot timpu se cearta si ii spune unele lucruri urate. mi-a spus ca ii este scarba deja, ca a facut ceva urat. Nu stiu ce sa cred, avem cativa prieteni comuni care imi zic ca sa nu il iau in seama ca minte mult si ca ii place sa faca pe victima. El mi-a zis ca ma iubeste. a jurat asta, insa nu stiu cat de adevarat este. Cum as putea sa il fac sa imi spuna adevaru, sau macar sa fiu cat de cat sigura ca nu ma mai minte? i-am spus ca poate sa imi zica orice, l`am intrebat daca vrea sa se mai impace cu tipa aia. si mi-a zis ca nu. Insa nu il cred, minte prea mult. Dar eu tin la el enorm, ce sa fac? Sa il cred sau nu? scuze daca sunt greseli de gramatica, dar ma grabesc. Va multumesc si dau funda la cel mai bun raspuns, si daca ceva nu este in regula.intrebati va rog, e foarte important pentru mine.

2 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Nu vezi ce minte? Frate, el minte de ingheata apele rolling on the floor
Auzi la el cica se cearta cu cealata...El se cearta ca sa iti demonstreze ca nu e cu ea.Dar dupa cate mi-ai spus el este cu ea si este si cu tine.El doar se joaca cu voi.Nu ii pasa. Daca i-ar pasa crezi ca ar face asa? Categoric nu.
Lui chira nu-i pasa de tine pentru ca te minte mereu si nu renunta la cealata fata.Isi bate joc de tine.Si tu doamne, de ce esti atat de oarba.Parca ai fi legata la ochi. Daca prietenii iti spun si tu ai fazut cu ochii tai cand i-a trimis mesaje de ce nu te desparti de el?
Iti irosesti timp important din viata.Ce rost are? Oricum viata e scurta traiesti-o cum trebuie.
Daca te desprati de badaranul asta ce ai de pierdut?
Sunt atat de multi baieti pe Terra.Nu ai sa gasesti si tu unul care sa te iubeasca?
Tu mai bine te-ai concentra pe scoala (stiu ca a sunat a mama/bunica).Nu uita ca acum esti in perioada aia in care iti construiesti cariera pe viitor.Lasa baietii ca astia iti distrag numai atentia.Plus ca te fac sa suferi.
Te-a facut o data sa suferi mai vrei inca o data? Da-i papucii si gata.
Happy End.
Succes.

P.S.scuze ca am dat un raspuns mai dur, dar aceasta este realitate, cu bune, cu rele trebuie sa o accepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca nu inteleg ceva, de un an nu poti sa-l uiti dar el a fost 2 ani cu alta fata, inseamna ca acum 2 ani umbla si cu tine si cu cealalta fata sau cum? asa reiese din ce ai scris, te rog sa nu te superi dar cind mai postezi pe TPU trebuie sa ne spui ce varsta ai sa nu ne trezim ca si in cazul fetei de 12 ani care avea iubit de 18 dar ea l-a mintit ca are 17 ani laughing cam a naibii treaba, nu? ce era de spus ti-a spus KryssyCullen chiar daca te-a atins in orgoliu putin trebuie sa bagi la cap, succes!