| cossmy a întrebat:

Am si eu o problema mai delicata. Ma aflu intr'o situatie in care nu am mai fost pus pana acum. De valentine's day, i'am dat unei fete un trandafir, am intr daca ar vrea sa fim impreuna si ea m'a intrebat daca trebuie sa'mi raspunda atunci. Si eu am zis ca nu. Am lasat'o in pace, si mai incolo am intrebat'o daca s-a mai gandit. Raspunsul ei a fost ca trebuie sa mai iesim, sa petrecem timp impreuna, ca sa'si dea seama de sentmentele ei. Eu i'am spus sincer ce simt pentru ea, si a parut multumita. Ce ar trebui sa fac acum? Ea se poarta normal...asta a fost un refuz inteles gresit de mine sau un semi-accept care trebuie concretizat. Cum ar trebui sa ma comport si ce ar trebui sa fac? Chiar n'am mai fost in situatia asta pana acum. (Eu 19, ea 17 ani)... dau medaliehappy

Răspuns Câştigător
| pitz1rullz a răspuns:

Gandeshte.te...este fata...ai luat.o prin surprindere. NU stiu care este relatzia voastra adica daca eratzi prieteni sau o placeai de la distanta. Dar in calitate de fata cu capul de umeri, o fata normala, este perfect normal sa aiba nevoie de mai multe ieshiri pana a putea lua decizia cea mai buna. Probabil inainte a avut o relatzie de pe urma careia a avut numai de suferit si acum trebuie sa fie precauta din dorinta de a nu mai suferi. Tu trebuie sa ii arati ca nu estica ceilaltzi si ca nu vrei sa o faci sa suferi. Socializarea este cea mai buna alegere. Socializeaza cat mai mult cu ea, astfel se va convinge ca nu vrei altceva decat o frumoasa relatzie. Consider ca daca ti.a zis ca trebuie sa mai ieshitzi va urma sa aveti o relatzie din moment ce ti.a dat "sperantze". Sper ca am putut sa te ajut happy Mult noroc si o relatzie cat mai frumoasa!>big grin

11 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sa o inviti la fel de fel de ocazii... dans,film, plimbare, etc!

| cossmy explică:

Dar ea se comporta exact ca si pana acum... fara nici o schimbare. Nu e mai apropiata sau mai distanta, nimic...Si de aici se trage nedumerirea meastraight face

| andree_5411 a răspuns:

Iesiti in oras,impresioneaz-o intr-un mod placut, poarta-te frumos, vorbeste frumos.
Va fi multumita si sigur ca vrea sa stai cu tine.
Succes.
Funda?

| Phutui a răspuns:

Ce e asa greu? acu sincer chiar ai 19 ani? da unde ai trait? in valea seaca? ma omule, tocma ti-a zis ea ce e de facut.sa mai iesiti, ce e asa greu? sau vrei sa iti zic si locu si ora si fiecare pas?

| ecristinamc a răspuns:

Probabil ca ea se comporta la fel pentru ca vrea ca tu sa faci ceva, tu sa ii dovedesti ca o placi si altele.Incearca sa o mai lasi putin sa se gandeasca...probabil nu se astepta sa o intrebi.
Eu cred ca ti-a dovedit acum cum e ea si ca nu se arunca cu capu' in fata imediat.E foarte bine cum a procedat.In fine... daca tu chiar o placi, fii mai cald fata de ea si va constientiza si ea ce are langa eabig grin
Succeswinking

| heiii a răspuns:

Iesi cu ea, poarta'te cat mai natural ca sa-ti descopere si mai bine comportamentul. sanse de a fi cu ea ai destule, ea nu stie exact ce simte pentru tine dar daca ti'a cerut sa mai iesiti, inseamna ca nu ii esti indiferent.

| ankadella a răspuns:

Iesi cu ea in oras,nu o sacaii cu intebari stupide de gen"vrei, da vrei, te rog, vrei?"...fi cat mai simplu...stie ea ce face:*. lasa timpul sa faca minunatii.

| sticks_2956 a răspuns:

Banuiesc ca este o fata cu adevarat specialahappy.NU este defel un refuz,ea face parte din fetele care nu se indragostesc la comanda,nu fac asta pentru a arta ca ies cu cineva sau ca au in palmares un numar impresionant de fosti iubiti.
Intelege,trebuie sa o lasi sa te cunoasca, sa ii dai motive sa te iubeasca, nu renunta la ea...cu siguranta merita sa incerci! Ai putea avea parte de o relatie lunga si frumoasa!love struck
Succes!winking

| xdaria19 a răspuns:

Insista! Ai luat-o prin surprindere, de aceea nu a stiut cum sa-ti raspunda pe moment. Are nevoie de timp ca sa realizeze care sunt sentimentele ei fata de tine si mai ales ale tale fata de ea (probabil nu te cunoaste atat de bine incat sa isi dea seama din prima daca vrei o relatie serioasa sau doar o aventura). Incearca sa fii prietenos cu ea, iesiti in oras, dar totodata arata-i prin gesturi simple (priveste-o in ochi, atinge-i mana atunci cand discutati, atinge-i usor spatele atunci cand intrati intr-o incapere, daca esti mai indraznet cumpara-i chiar o floare sau ceva de genul asta cand va plimbati, orice simti tu ca o va impresiona), fara s-o presezi, ca sentimentele tale pentru ea sunt reale. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa te impacientezi si sa mai iesiti la cateva intalniri pana ea isi va da seama care sunt sentimentele ei reale in ceea ce te priveste bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un semi-accept laughing km zici tu >:d