| Catalion a întrebat:

Am si eu o problema sau cel putin cred ca e o problema. Am avut mai demult relatii cu patru iubite in total ( nu toate deodata ) si fiecare dintre ele m-au inselat si m-au parasit pentru altii, una dupa alta. Sunt destul de ranit sentimental, mai ales ca inceputul acelor relatii a fost foarte frumos, plin de iubire si fetele acelea pareau intelegatoare si de treaba si poate asa si sunt, dar nu si cu mine pentru ca atunci cand prima mea iubita m-a dezamagit si m-a parasit, am trecut destul de usor peste, dar la fel s-a intamplat si cu a doua, si cu a treia, si cu a patra. Toate au in comun un lucru. Adica m-au parasit dupa ce au intalnit niste baieti mai aratosi decat mine. Cea mai lunga relatie pe care am avut-o a fost de patru luni. Eu nu sunt cel mai frumos baiat din cati exista, recunosc asta si recunosc ( de ce nu... ) ca acei baieti pentru care m-au parasit aratau ceva mai bine decat mine, dar nu cred ca meritam asa ceva. Nu ma intelegeti gresit. Adica nu am fost un un baiat moale sau prost la pat si din aceasta cauza m-au parasit. Le-am respectat mult si m-am purtat cat se poate de bine cu ele. Sunt destul de destept cat sa-mi dau seama singur de acest lucru. Eu cred ca din cauza ca nu sunt prea aratos m-au parasit, mai ales ca una dintre ele mi-au spus ca aceasta a fost cauza. Doar din aceasta cauza m-au parasit se pare. Acei baieti, pe care ii cunosc putin, pana la urma dupa cateva saptamani, fiecare s-a purtat urat cu ele, ba chiar doua dintre fostele prietene au fost parasite din cauza certurilor si cinestie din ce alta cauza a mai fost. Fetele locuiesc prin zona mea, asa ca aud multe lucruri despre ele. Sincer, nu mai stiu ce sa fac. Cred ca mi-am pierdut acel sentiment de "baiat indragostit" sau acel sentiment de iubire, pentru ca dabia il mai simt. Nu imi mai vine sa imi placa vreo fata sau sa-mi doresc sa fiu cu vreuna. Am respins o fata careia ii placea de mine o data. Nu mai am incredere in fete sau sa am relatii cu vreo fata. Le consider acum pe toate niste mincinoase ordinare si prefacute si nu imi mai vine sa am de aface cu ele. OK, asta nu inseamna ca acum imi plac baietii, asa ca sa nu ma intelegeti gresit. A trecut cam un an de cand mi s-au intamplat toate acele porcarii ( acum am implinit 19 ani ) si nici acum nu mi-am revenit, nici macar putin. Ce sa fac sa-mi revin la starea pe care o aveam inainte sa mi se intample ce mi s-a intamplat? O parte din mine ar vrea totusi sa nu mai fiu asa.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru ce ai patit si pentru gustul amar care ti-a lasat relatiile anterioare, dar crede-ma ca nu toate suntem la fel, mai sunt si multi baieti care au facut fetele sa sufere, nu ai dat peste cine trebuia, dar gandeste-te ca esti tanar, ai toata viata inainte si fete de treaba sunt o multime, trebuie doar sa stii unde sa cauti si sa ai grija peste cine dai, si eu aveam o parere ff proasta despre baieti, ca am suferit si eu mult din dragoste dar am realizat ca fiecare om e diferit si ca mai exista si unii care merita dragoste...eu iti doresc tie sa intalnesti o fata care sa te iubeasca si sa o iubesti, sa redescoperi frumosul sentiment care se numeste `iubire`, sa nu crezi ca viata se opreste la niste relatii trecute care ti-a adus dezamagire, fi cu incredere in tine, cu optimist si poti reusi.Si in plus cine te place te accepta asa cum esti fie ca arati bine sau mai putin, oricum fiecare e frumos in felul lui, acele fete nu au stiut sa te aprecieze, dar fi fara grija ca sunt si alte fete care sa te placa asa cum esti tu, dincolo de exterior.

11 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

E foarte naspa ce ti s-a intamplat. pai in primul rand nu ai gasit persoana respectiva, care sa stie sa te aprecieze pentru tine ca persoana, sa te iubeasca pentru ceea ce esti, nu pentru fizic sau pentru situatia materiala.
Nu ne baga pe toate in aceeasi categorie, ca nu e asa, desi acum asta crezi. Asteapta sa apara acea persoana care iti va lua mintile, iti va fura inima, si va stii sa te aprecieze pentru caracterul tau, pentru felul cum te comporti cu ea, nu pentru fizic. Nu mai gandii asa, ca nu iti va face bine. Fiecare om este frumos in felul lui. (Eu am multe scandaluri cu mama, deoarece nu il accepta pe prietenul meu ca zice ca e urat, ca nu e frumos, ca lucreaza in constructii, etc. Dar mie nu mi-a pasat lucrul asta, pentru ca il iubesc pe el asa cum e, pentru carcater, pentru tot, absolut tot si mai ales ca mi-a aratat ca ma iubeste).

Ai rabdare sa apara acea persoana, pentru ca va veni atunci cand te astepti cel mai putin, dar sa stii sa o apreciezi, ca sa nu regreti apoi. La inceput incearca sa nu pui mlt suflet, pana nu vezi cum e acea persoana.

Multa bafta si ai grija de tine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu esti singurul baiat care pateste asa ceva de aceea nu trebuie sa iti faci probleme.Consider ca inca nu ai intalnit fata potrivita dar fii convins ca o sa apara soarele si pe strada ta, insista.

| anna01 a răspuns:

Imi pare rau ca ai avut de-a face cu fete de genul asta, dar daca vei cadea in generalizari sumbre vei lasa viata si bucuria de a iubi sa treaca pe langa tine.De ce ai refuzat-o pe fata care te vroia? Siea acum va gandi negativ.Nu te lasa deceptionat de nereusitele in dragoste, inca mai ai timp sa descoperi o fata care te apreciaza si care iti va oferi atentia si respectul care ti se cuvin. Daca aspectul fizic te intristeaza, incearca sa te apuci de un sport, un mijloc garantat de a scapa din ghearele depresiei si de a-ti face prieteni.Viata nu se rezuma la cateva fetite buimacite de un pachet de muschi, meriti mai mult.In general, persoane de calitate se gasesc greu, atat fete cat si baieti.Fruntea sus si trecutul jos!:-D

| Catalion explică:

Primule anonim: eu nu sunt gras.
Al doilea anonim: Stiu la ce te referi si din fericire pentru mine, eu nu am avut vreodata o astfel de problema si sper sa nu am vreodata.

| Kynext a răspuns:

Stai calm frate.Pe tine te-au parasit pentru altii mai aratosi dar pe mine m-a parasit, in seara asta, pentru unu' cu mult sub mine.Nu inteleg de ce, nu-mi bat capu' e problema ei.

Ca sa scapi de sentimentul asta, stai o vreme singur. O sa-ti revii cu siguranta.Si eu am patit ca tine, m-am purtat frumos si n-am primit nimic. 0 absolut.Asta e viata, ce sa-i faci...

Bafta in continuare!winking

| psihox a răspuns:

Cumpara-ti o bicicleta si fa lungi plimbari, sa vezi ce bine te vei simti. Te relaxezi si in scurt timp vei deveni altul, dar sa ai grija sa nu te mai plesneasca vreo fata in viata ta. Sau fa alt sport, alta miscare.

| Aiwendil a răspuns:

Cred ca gresesti cu ceva.Nu cred ca esti urat ca daca ai fi fost cu adevarat urat nu te-ar fi placu nici una. Faptul ca te-au parasit pentru altul a fost greseala lor. Poate ca nu erai asa cum isi doreau ele sau poate ca aparentele inseala.Depinde si de ceilalti factori.Cine stie ce i-a spus x lui prima ta iubita ca esti nu stiu cum si bla, bla, bla.Nu poti gasi sufletul pereche de la inceput si nici dupa patru relatii.Cand gasesti persoana aceea ea va renunta la tot pentru tine.Si daca ii propui sa va mutati la desert, ea va veni cu tine. Daca refuza sa fii sigur ca nu e aleasa ta. Faptul ca nu mai incredere in fete nu e bine.Ai incercat sa agati si fete gen tine? Cine se aduna, se aseamana.Multe fete sunt cu fite, fac pe grozavele si alte chestii, dar asta nu inseamna ca sunt toate ca ele.Cred ca peste patru relatii ai trecut usor peste ele tocmai dupa vine depresia si suferinta.Si daca o sa refuzi fetele cine stie poate vei deveni pe "invers"daca intelegi ce spun.Nu iti doresc asta, dar stii cum se spune:ai griga ce iti doresti.Si in plus orice problema are o solutie.De ce sa te dai batut asa usor? Lupta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le mai respecta. fa sex cu ele, normal, anal, si oral fiindca vad o practica atat de mare pe TPU incat au ajuns din perversiuni sa fie normale. fetele la varsta ta nu se vor respectate sau iubite ci f...e.asta e problema.fii nesimtit si vanator.nu te implica sufleteste.asta o faci cand te casatoresti.pana atunci. da-le ce vor. minciuna, sex bataie de joc si parasire.ca sa aiba de ce plange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat d erazbunare ca sa zic asa:pune si fa sala fate un gajiu de gajiu chiar daca este necesar un pic de sacrificiu, dar crede ma cand te vor vedea toate 4 la cum arati si cat de fain te ai facut o sa moara sa fie iar cu tine si atunci tu sa le pui pofta in cap si sa le lasi cu chizdele umflate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai am incredere in fete sau sa am relatii cu vreo fata.
Stai linistit, incredere nici in tine nu tb. sa ai! ai vazut de ex cand esti cu o fata, ai incredere in tine ca o sa dureze atat...si dupa 5minute adoarme si cred ca stii la ce ma refer

| madalinne a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat. dar toate trechappyo sa intalnesti fata potrivita, doar ai numai 19 ani, esti tanar. ce li s-a intamplat fostelor arata ca roata s intoace in viata.asa ca fa ce iti place.nu te schimba daca te simti bine in pielea ta si priveste inainte