| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un prieten care m-a rugat sa va intreb ceva. Vrea sa stie daca se poate ca o fata sa ramana insarcinata daca ei nu am facut de fapt sex ci doar se atingeau unul pe altul in zona intima dar fara sa o introduca in vagin ( doar se atingeau in aceea zona ). El a ejaculat pe ea in ceea zona ( repet nu era introdusa ci doar se atingea in zona aceea). Tin sa mentionez ca nici unul nu a facut-o pana acum. Este vreo sansa ca fata sa ramana insarcinata. Rog seriozitate asa ca daca nu ai nimic bun de zis mai bine nu zi!
Multumesc celor care o sa ma ajute!

17 răspunsuri:
| tntsirom a răspuns:

Sansele sa ramana sunt minimeeee... aproape inexistente.Stai linistit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viteza de deplasare a spermatozoizilor e de ordinul milimetrilor / ora, deci daca ejacularea nu s-a produs in contact cu vaginul iar ea a indepartat lichidul seminal relativ repede, riscul de a ramane insarcinata tinde catre 0. Pentru a se putea obtine o sarcina trebuie sa ajunga un anumit numar de spermatozoizi la ovul, numar satisfacut de obicei printr-o ejaculare intravaginala. Statistic deci, riscul de a obtine o sarcina din scenariul tau tinde catre 0, chiar daca nu e chiar 0. Cum am mai raspuns si altora. Anatomia nu este o stiinta exacta precum matematica unde stim clar toti ca 1 + 1 egal 2. Fenemomenle biologice sunt relative si difera de la caz la caz.

| WanWan13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Merci keƞu. Dar in cazul in care cand a simtit ca-i vine s-a tras si nu a mai ejaculat pe ea mai exista vreo sansa cat de mica sa ramana insarcinata?

| ℓσνє a răspuns (pentru WanWan13):

Deci, daca doar a atins-o, nu are cum.winking

| adriang95 a răspuns:

Nu. Si nu mai folositi replica cu "un prieten m-a rugat" ca sunteti penibili

| WanWan13 a răspuns (pentru adriang95):

Merci de raspuns dar de data asta chiar e vorba de un prieten( cel mai bun prieten al meu ).As mai vrea si alte pareri.

| TheYonutz19 a răspuns:

Daca a ejacuat in vagin se poate sa ramana insarcinata pentru ca spermatozoizi au intrat in ea...:-p

| fabilescu a răspuns:

E posibil.chiar daca e virgina poate sa ramana.au fost cazuri in care unu a ejaculat in cada iar la ceva timp o virgina s-a bagat sa-si faca baie si a ramas bortoasa. daca a apucat sa intre un pc in ea....sansele sunt mai mari de 50% sa ramana

Răspuns utilizator avertizat
| GossipGirL93 a răspuns:

Dupa cum stii fata nu poate sa ramina insarcinata daca este virgina pentru-ca in vagin este asa sa numim un perete care protejeaza vaginul sa nu intre in organism diferite infectii sau microbi si de aia poti fi sigur ca nu ramine insarcinata!

| Crash0 a răspuns:

Nu cred ca ramane

| vlad_2339 a răspuns:

Adriang are dreptate: "penibili!"

| WanWan13 a răspuns:

De fapt prietenul meu nu mi-a specificat daca a ejaculat pe ea sau s-a ferit. O sa-l intreb. Dar daca nu a ejaculat pe ea, mai sunt sanse sa fi ajuns ceva in ea din simpla atingere si sa ramana insarcinata?

| WanWan13 a răspuns:

Merci tuturor pentru raspunsuri.

| kara_3788 a răspuns:

NU....ne e nici o sansa

| kara_3788 a răspuns:

=.= citesc numai raspunsuri aiurea...atata timp cat tipa e virgina si nu a ejaculat in ea ( nu a intrat nici macar putin ) ci a fost asa peste nu are cum sa ramana insarcinata!

| robeertflm a răspuns:

Incearca sa le spui parintilor tai ce fel de persoana este (sa le spui calitatile lui mai bine zis big grin), poate va merge! Aa! Spune-le si cat de mult il iubesti, poate te vor ierta! Bafta! :*