| Pumba a întrebat:

Am incercat sa fac astazi sex cu prietenul meu, dar la inceput el fiind deasupra mea si-a frecat penisul de zona mea intima[fara prezervativ], si fara sa il introduca in vagin. Nu a facut asta decat de cateva ori, dupa care am vazut ca penisul lui era perfect uscat(nu ejaculase deloc, si nu am vazut nici urme de lichid preejaculator). Am incercat sa facem si sex anal, de aceasta data cu prezervativ, dar nu a ejaculat nici acum, ci dupa aprox. 20min. Exista vreo sansa sa fi ramas insarcinata atata timp cat nu si-a dat drumul in mine si eu eram virgina? Fundita + Vot! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DianaMaria17 a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesc oamenii astia aici, dar daca nu si-a dat drumul in tine nu vad cum ai putea ramane insarcinata. Si vorbesc din experienta. Eu sunt insarcinata acum, mai am o luna pana la nastere.
Sa-ti spun ceva : Daca ai facut anal si a ejaculat, nu ai cum sa ramai insarcinata, ovulele si ovarele sunt in vagin.
Daca a ejaculat si a avut sperma pe degete si le-a introdus in vagin, nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca ejaculeaza de afara pe zona ta intima, adica la exterior, nu ramai insarcinata.
Odata ce sperma ia contact cu aerul, spermatozoizii mor.
Si si daca lasa in tine este posibil sa nu ramai insarcinata.
Nu este chiar asa de usor cum spune lumea. Eu una am facut sex neprotejat timp de 5 luni de zile, regulat ( asta insemnand cam o data la 2 zile, uneori in fiecare zi ) pana sa raman insarcinata. Asa ca nu te stresa.
NB. Intr-adevar daca esti virgina e mult mai usor sa ramai insarcinata, dar numai si numai daca baiatul lasa IN tine... big grin Intelegi? tongue

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De unde sa mai fii virgina, odata ce te-ai culcat cu un baiat?
Nu gandesti?
Esti virgina pana la primul contact sexual.
Exista sanse, intotdeauna trebuie sa va protejati.
Daca te-ai nimerit si la ovulatie, ai sanse mari.
Te pup!

| Pumba explică (pentru anonim_4396):

Unde am spus eu ca sunt virgina? Am fost virgina pana astazi, cand am incercat sa fac sex cu el. Oricum nu mi-a introdus penisul in vagin, deci si asta inca e discutabila. Doar s-a frecat de mine. Nu mi-a bagat penisul in vagin!

| Jorah a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamna "disperată" după post-uri, a spus că "eram virgină", până să se culce cu el. Mod indicativ, timp imperfect îţi spune ceva? măcar de o ajuta-i la întrebare.

| Dieker a răspuns (pentru anonim_4396):

A zis " eram ". deci si-a dat seama ca nu mai e xD

| Mirke a răspuns:

Sanse sunt tot timpul daca nu te protejezi, dar probabil ca nu, daca ai fost precauta, saracul de el nici acum nu a ejaculat?

| ElyNix23 a răspuns:

Atât timp cât iubitul tău nu și-a dat drumul în tine, nu există nici o problemă. Stai liniștită. Dacă vrei să fii sigură, ia un test.
Ceao! :*

| Mishelle060612 a răspuns:

Ati facut doar sex anal? de la sex anal nu ai cum sa ramai gravida happy.
doar daca la introdus unde trebuie si inca esti virina nu ai cum sa ramai, ca sa te dizvirgineze trebuie sa rupa un fel de "ata" HIMENUL, daca esti inca virgina, N_AI CUM SA FII dar data viitoare faceti-o normal si cu prezervativ, eu am facut-o deja si nu am nimic, bafta

| DianaMaria17 a răspuns (pentru Mishelle060612):

Himenul nu este un fel de ata. happy este mai degraba un fel de piele happy.

| Mishelle060612 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida, stai linistita.

| Sekerim a răspuns:

I-m virgin, but I try 4 you! Calculeaza-ti luna. Daca tu nu te pricepi sa-ti calculezi acele zile foloseste un site special.Si acolo iti spune daca te afli in zine fertile sau infertile.E SIMPLU! REPET: Nu suntem medici, iar cei ce sunt nu stau pe site-uri ca astea! http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php

| jimmy408 a răspuns:

Nici o sansa...si cred ca inca mai esti virgina

| Dieker a răspuns:

Atata timp cat nu si-a dat drumul in tine, e in regula nu vei ramane insarcinata.In cazul tau exista riscul doar sa-ti iei vreo boala, dar desigur daca stii ca prietenul tau e perfect sanatos, n-ar trebui sa-ti faci griji. Sper c-am ajutat big grin