| alexutssa a întrebat:

Am uitat sa specific in intrebarea de ieri ca prietenul meu a ejaculat afara dar ca a simtit ceva pana sa ejaculeze. e posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a simtit "ceva", inseamna ca a ejaculat partial in vagin, deci ai avut un contract sexual cu ejaculare neprotejat. Riscul de sarcina variaza, tinand cont de ziua ciclului menstrul in care te aflai tu.

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e posibil să rămâi însărcinată. Secreţiile care le produce corpul lui pot conţine spermatozoizi care dacă întâlnesc ovulul şi îl fecundează duc la o sarcină. Dacă nu ţi-o doreşti te sfătuiesc să foloseşti/folosiţi protecţie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E posibil, depinde... Decat sa stai cu frica nu mai bine folosesti prezervativul?

| MissCamelia a răspuns:

S-a demonstrat stiintific ca inainte sa ejaculeze uneori mai ies spermatozoizi fara ca sa fie o ejaculare puternica si nu isi da seama.pastila de a 2a zi si alta data prezervativ, e asa greu sa previi ceva care ar putea fi f grav?

| rebelutza4u a răspuns:

Da se poate.

| carlita_4462 a răspuns:

Da, se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Metoda coitului întrerupt are eficacitate mică de protecție, sub 50%.
Multe femei au rămas însărcinate cu această metodă, deoarece partenerul nu s-a retras la timp și a eliminat o picătură de lichid seminal (pre-ejaculare) înauntru și uite așa s-a trezit cu nu mai vine menstruația.
Folosește prezervativul.
Un test de sarcină te poate liniști până la următoarea menstră.
De citit: www.seximus.ro
Pa, pa.

| alexutssa explică:

Mi-a venit pe 16 august si s`a intamplat pe 8 septembrie.

| alexutssa explică:

Multumesc pentru raspunsuri, acum am skpat de grija deoarece mi-a venit love struck