| andreeacornea a întrebat:

E posibil sa raman insarcinata daca : nu a ejaculat la mine intre picioare,ci pe podea, si am avut si ciclu dupa "joaca noastra "?
tin sa precizez ca sut virgina nu mi-a introdus-o... poate m-a atins putin pana sa ejaculeze

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 daca nu a ejaculat in tine e imposibil
2 e imposibil cand esti pe ciclu sa ramai gravida, ar fi o minune religioasa gen fecioara maria sa ramai pe ciclu gravida, poti face sex non stop pe ciclu ca nu are ce fi fertilizat, stiintific vb sansele sunt de 3% si daca o faci zilnic timp de 30 de zile, nu e usor sa faci copii, cunosc cupluri ce faceau sex neprotejati ea a ramas gravida dupa multi ani, asta nu inseamna sa repetati voi acuma

| andreeacornea explică (pentru RAY):

M-ai inteles putin gresit.nu eram pe ciclu. abia dupa o saptamana dupa acea joaca mi a venit ciclul

| RAY a răspuns (pentru andreeacornea):

Daca era fertilizat nu aveai ciclu logic, organismul are niste instrictiuni clare, daca vrei citeste asta http://www.realitatea.net/......53527.html
sunt multe articole fake pe internet, trebuie sa fi sceptica sa citesti o carte de biologie de la bibloteca

| RAY a răspuns (pentru andreeacornea):

Cel mai bun lucru este descoperirea ovulatiei cred ca este foarte important,din pacate nu exista semne clare,daca ai sti ca nu esti ai putea face sex neprotejat ca orice mamifer,culmea e ca in timpul ovulatiei femeie este cel mai atrasa de mascul si invers, de asta crec asa mult sansele, fa-ti un calendar si tu desi la varsta ta nu-i exact ciclu nu te baza pe asta, totusi dupa ciclu cam in prima saptamana nu esti la ovulatie, poate dupa a treia cam pe la mijloc

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar voi ştiţi EXACT în ce a constat "joaca" voastră :)

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu e posibil sa ramai stai linistita!

| andreeacornea explică (pentru OnuOnulică):

Mersi mult :* m-am mai linistit :*

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa fii insarcinata din moment ce nu a ejaculat in tine.

| minrest a răspuns:

La intrebare raspunsul este NU, stai linistita. In rest, stiu ca nu esti deflorata, dar, fie spus cu tot respectul, esti o virgina foarte pura. Activitatea de care vorbesti mi se pare extrem de virginala. La revedere.

| andreeacornea explică (pentru minrest):

Multumesc din suflet. deci pot sta linistita?