| Andreea028131 a întrebat:

Este posibil ca o fata sa ramana insarcinata daca baiatul, dupa ce a ejaculat o data afara, o mai baga de cateva ori fara sa ejaculeze din nou?

2 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

Fara prezervativ, da.Sunt sanse.

| Onio a răspuns:

Da, exista un risc, deoarece prin excitare, elimina lichid seminal, iar acesta contine o cantitate redusa de spermatozoizi.

Cel mai indicat in acest caz este "pilula de a doua zi" care se administreaza in maxim 72 de ore de la contactul sexual, pentru a preveni o sarcina nedorita.

P.S.
Folositi protectie.