| Noone28l a întrebat:

Am un "iubit" care locuieşte în alt oraş şi este departe de mine. Ne-am cunoscut pe internet, dar nu ne-am întâlnit niciodată față în față. Problema e că el mi-a spus că vrea să ne despărțim, iar apoi mi-a zis că a fost doar o glumă. Îl iubesc foarte mult, dar simt că el mă minte şi că doar îşi bate joc de mine. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. Faptul că ai pus "iubit" între ghilimele, explică multe.
Nu pot comenta prea multe fiindcă nu vă cunosc situația, dar dacă tu simți că te minte și își bate joc de tine, eu nu cred că gândirea îți joacă feste. Adică clar, tu crezi asta pentru că ți-a dat motive s-o faci.
Sfatul meu e să încerci să te detașezi de el și să îl lași, până nu începi să-l iubești mai mult, și mai târziu să ajungi să suferi poate chiar triplu. Ai grijă de tine. happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am suferit dupa o iubire virtuala

| wpetterssone a răspuns:

Ar trebui să nu te mai împrietenești cu persoane pe care nu le cunoști. Cum îl poți numi „iubit" dacă nici măcar nu l-ai văzut vreodată în fața ta. Băiatul are dreptate, trebuie să vă despărțiți. Nici nu știu dacă ați fost împreună cu adevărat.
Pentru a fi cu cineva iubit, trebuie să îl cunoști foarte bine, și nu doar aparențele.

| MotoiAlexandru a răspuns:

Asta nu inseamna ca il iubesti, daca tu crezi ca il vei iubii, atunci da-i un mesaj, sa va intalniti!

| Noone28l explică:

Departe**