| DamnKid a întrebat:

Ce aș putea face dacă fosta mea iubită locuiește în alt oraș, iar eu în altul? Ea nu mai vrea să fim împreună din cauza distanței și spune că nu poate avea mare încredere în mine din cauza că nu ne cunoaștem în real. față în față. Doar ce vorbeam pe Skype și ne dădeam web și poze unul altuia. I-am spus că vara asta care a trecut să vin în orașul ei dar ea deja avea de gând să ne despărțim. Vă rog frumos, ce ar trebui să fac? Chiar o iubesc e singura fată pe care am iubit-o cu adevărat, chiar dacă ne-am cunoscut pe internet.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesti alta mai incolo.

| fabiola a răspuns:

In faza asta nu poti spune decat ca o placi si nu ca o iubesti.Ea are dreptate daca nu faci posibila intalnirea nu poate nimeni crede in,, te iubesc''!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Relatiile la distanta sunt frustrante, unii nu au rabdare sa vada daca se vor materializa si renunta la astfel de legaturi. Poti incerca sa-i demonstrezi ca vrei ceva real, sa te intalnesti cu ea sa vorbesti, sa o faci sa inteleaga de exemplu ca nu te poti muta asa langa ea de pe o zi pe alta. Insa analizeaza bine daca iti doresti si poti face asta altfel ii creezi iluzii inutile.

| neutrino a răspuns:

Nu mai poti face nimic, ea s-a maturizat suficient pentru a realiza ca o relatie la distanta nu e decat o minciuna, un vis ratat.

| grab a răspuns:

Fa tot posibilul sa te vezi cu ea ca sa va cunoasteti si live, si vedeti cum va merge dupa.

| DamnKid explică (pentru grab):

... ești singurul/a cu care pot vorbi despre asta aici, restul au spus că nu avem nicio șansă. Problema este că am vorbit zilele astea cu ea prin mesaje și părea că încă ține la mine, ba mai mult și mi-a promis că dacă se va simți în stare să o luăm de la zero, îmi va spune... eu i-am spus că o putem lua de la zero, ne cunoaștem mai bine, o să fac tot posibilul să merg la ea în oraș pentru că îmi doresc din tot sufletul s-o simt în brațele mele, m-am îndrăgostit de ea ca un prost și mi-e teamă să rămân fără ea în curând, nici măcar să putem vorbi ca niște prieteni.

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu ne-ai zis ce varsta ai. Daca esti major si produci deja bani, te duci la ea, daca esti minor si stai pe banii parintilor (asa cum e normal), te desparti de ea. Cu cat stai mai mult impreuna cu ea atunci cand te desparti de ea cu atat mai tare o sa doara. Cu cat mai devreme cu atat mai bine. N-ai ce sa faci, e greu la distanta.

| DamnKid explică (pentru HeadShoot32):

Am 17 ani, nu sunt major :/. Dar vărul meu îmi promisese că mă va duce el la ea în oraș dacă chiar vreau să mă duc. m-am gândit mai mult la asta și cred că mai bine va rămâne așa, deși mi-aș dori să merg la ea, să o pot vedea face to face, inima îmi spune altceva. happy
Mulțumesc oricum pentru răspuns!