| ramonika125 a întrebat:

Am un iubit si il iubesc enorm, dar in acelasi timp sunt si cu fostul iubit, actualul nu stie de fostul, dar fostul stie de actualul, as vrea sa renunt la fostul dar imi este foarte greu ii iubesc enorm pe amandoi. Poate o sa credeti ca sunt nebuna, daca puteti sa imi dati un sfat, sau credeti ca pot continua asa? funda+vot

Răspuns Câştigător
| ESilviu a răspuns:

"Daca iubesti doi oameni in acelasi timp, alege-l pe cel de-al doilea, pentru ca, daca l-ai fi iubit cu adevarat pe primul, nu te-ai mai fi indragostit de al doilea." Johnny Depp

10 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar in niciun caz nu poti continua asa. Ar trebui sa faci o lista cu avantajele si dezavantajele fiecaruia dintre ei. Asa poti vedea care este persoana mai potrivita pestru tine si tine cont cat de mult te iubeste fiecare.

| Azµre a răspuns:

Lolz... Renunța la ambii! Dacă fugi după doi nu vei prinde niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu, drăguţo.
Dar bineînţeles că NU poţi continua aşa.

Hotărăşte-te epoca asta. NU mai pierde nicio secundă din vremea niciunuia dintre băieţii ăia şi nu-ţi mai bate joc de ei cu atâta neruşinare. Mai ales de cel care nu e în cunoştinţă de cauză, sărmanul, şi habar nu are că tu încă te giugiuleşti cu fostul (ăst' din urmă, dacă ştie şi consimte...treaba lui; mă abţin).

Ia o hotărâre decisivă. Spui că îi iubeşti enorm pe amândoi. Dovedeşte asta fiind sinceră cu ambii. Deşi,, iubirea'' asta a ta sună frapant a caz tipic de înamorare adolescentină efemeră.

ACTA, non verba.

| hope2destiny a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg ca ai ceva studii superioare si stii sa te joci cu neologismele dar, te rog, vorbeste pe intelesul tuturor. Fara suparare.

| Vibrations a răspuns:

Alege-l pe al treilea

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Inseamna ca nu-i iubesti pe niciunul, nu poti iubi doua persoane in acelasi timp!

| anonimul325360 a răspuns:

Nu poti continua asa daca baiatu ar afla ar fi distrus tu iti dai seama ca ii inseli nu e bine ce faci despartete frumos de unu si gata dar nu e bine ce faci sa stii

| Moon95 a răspuns:

Tu...
vrei sa fiu sincera?
esti o CURVA!
"il iubesc enorm pe fostul dar nu renunt la actualul"
ma lasi?
sincer nici nu cred ca e adevarat
FUNDA?

| RandomPolice a răspuns:

Meriti Bataie

| Iuliana01 a răspuns:

Pai tot ce pot sa-ti zic este sa il alegi pe unul dintre ei.Eu zic ca ar fi mai bine sa il alegi pe cel care te intelege, te face fericita.Stiu ca nu ti-e usor, dar la un moment dat, acualul, si-ar putea da seama de fostul tau iubit si atunci nu o sa-ti para prea bine.Ti-as zice sa renunti la fostul iubit si as zice sa ramai la acualul, pentru ca ar putea fi o relatie foarte buna si fara sa stea nimeni intre voi. Iti spun sa renunti la fostul prieten pentru ca am mai cunoscut un caz de genul si nu a iesit prea frumos. In fine sper a te-am ajutat. Funda?puppy dog eyes