| RAY a întrebat:

Am un mic set de intrebari
1 de ce daca cauti doar aventura cu o fata esti considerat imatur?
2 de ce trebuie sexul sa presupuna o relatie sau o casatorie?
3 de ce fetele vor mereu relatii serioase, ele chiar nu simt nevoia de a face sex?

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

1.Un om matur oferă stabilitate şi protecţie.
2. Ştii că o să fie lângă tine când te trezeşti.
3. Poţi face sex şi într-o relaţie.Şi trăirile sunt cu mult mai intense.

| shadow72 a răspuns:

1...esti considerat imatur de persoanele care nu inteleg diferenta intre dragoste si sex
2. dragostea presupune o relatie
3.nu vor mereu relatii serioasa pentru a face sex.....nu ai iesit suficient de mult din casa

| Purec a răspuns:

1. Ca băiat ești considerat imatur, ca fata ești considerata curva, deci tot mai bine e ca băiat laughing

2. Sexul presupune o relație pentru simplu fapt ca in societatea de astazi, daca o facicu unul si cu altul, ca fata, ttoată lumea de vede ca o curva. Si băieții te vad aașa. daca te-ai întins cu 20, nu v-a vrea nimeni niciodată o relație cu una care și-a tras-o cu x băieți înainte ca o traseista laughing

3. Simt si ele.nevoia de a face sex, la fel de mult si de des ca băieții :p nici nu vor mereu relații serioase. Daca stau bine sa ma gândesc, eu am întâlnit mult mai multe care doreau doar sex...dar poate ca de fapt e vina mea, ca eu căutăm mereu relații serioase...si găseam fix ce nu căutăm laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

1. Pentru ca de regula, baietii care cauta aventuri nu sunt pregatiti pentru o relatie. Si cine nu este pregatit pentru o relatie serioasa? De regula, un baiat imatur, care vrea inca sa experimenteze. Cam asta este logica urmata.
2. Nu intotdeauna. Dar de regula, fetele cauta sa faca sex cu persoane in care pot avea incredere. In primul rand din cauza societatii, pentru ca o fata care are aventuri de-o noapte este vazuta prost, ca o destrabalata, iar in al doilea rand, fetele se simt mult mai comfortabil facand sex/dragoste cu cineva cu care au o legatura emotionala. Cred ca am raspuns si la a treia intrebare. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"de ce fetele vor mereu relatii serioase" nu ma face sa rad te rog.

" de ce trebuie sexul sa presupuna o relatie sau o casatorie?" asta e o prostie. uita-te la "relatiile " care ies dintr-un club. toata lumea se duce acolo pentru sex, o stiu toti, dar fetele na, sa se considere doamne se mint singure ca poate poate iese o relatie dupa o noapte de sex, dar el cand le trage teapa ele pot face pe "victimele". ai vazut sau auzit macar un baiat in viata ta sa se simta "folosit", pe cand la femei e ceva la ordinea zilei.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu vream o explicatie pentru acest comportament feminim, de ce cauta relatii serioase, e ceva genetic sau societatea le influenteaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Societatea influenteaza pe oricine. depinde de el/ ea daca e de bine sau rau, mai mult de mintea lor.

| Gabitzubitzu a răspuns:

1 pentru ca daca cauti o fata doar pentru o noapte e clar ca nu poti sa ai o relație serioasa...

| RAY explică (pentru Gabitzubitzu):

E logc, cine a spus ca cauta asa ceva?