| alexyutza a întrebat:

Anul trecut am aflat ca la un coleg ii place de mine.Lam observat sa vad daca e adevarat.De multe ori il prind ca se uita la mine foarte dubios insa mereu ma tachineaza si gaseste un motiv sa ma enerveze. Oare ce inseamna asta? voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te place... daca ai aflat ca te place, in plus spui ca se uita dubios la tine, te tachineaza atunci e clar.Asa sunt unii baietii, cauta motive sa se bage in seama si sa enerveze oarecum fata de care le place, le tachineaza, se baga in seama, face diferite glume, le priveste intens, etc; parerea mea e ca te place dar poate nu vrea sa iti spuna, poate nu e sigur ori e timid sa iti declare ce simte, oricum sunt si alte indicii care pot confirma faptul ca te place, trebuie sa fi atenta la vorbele lui, la gesturile si la faptele lui.

| Elena1234456 a răspuns:

Te place sigurhee hee.

| georgy7165 a răspuns:

Eu cred ca te place fiindca te tachineaza si asta e un mod de a fi bagat in seama de tine. Poate e timid si nu stie cum sa-ti spuna ca te place pentru, ca crede ca o sa-l respingi.